X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Ks. prof. Andrzej Kobyliński: mamy do czynienia z powolnym zmierzchem pontyfikatu papieża Franciszka

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2021 21:25
- Niewykluczone, że dojdzie do konklawe i zostanie wybrany nowy papież - mówił w Polskim Radiu 24 ks. prof. Andrzej Kobyliński, filozof z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Audio
  • Ks. prof. Andrzej Kobyliński o przyszłym konklawe (Terlikowski na froncie)
Papież Franciszek
Papież FranciszekFoto: Shutterstock.com/AM113

Papież Franciszek opuścił w środę rzymską klinikę Gemelli, w której przeszedł operację jelita grubego. Nie wiadomo, czy całkowicie wróci do zdrowia.

Zdaniem gościa Polskiego Radia 24 mamy do czynienia z powolnym zmierzchem pontyfikatu papieża Franciszka. - Za kilka miesięcy Franciszek skończy 85 lat. Na początku swojego pontyfikatu dość często powtarzał, że jeśli utraci siły abdykuje, stając papieżem emerytem. W związku z tym należy rozważać różne scenariusze. Niewykluczone, że dojdzie do konklawe i zostanie wybrany nowy papież - powiedział ksiądz prof. Andrzej Kobyliński. 


Franciszek PAP 1200.jpg
Rehabilitacja papieża po operacji. Nowe informacje ws. stanu zdrowia Franciszka

Wśród potencjalnych następców Franciszka, wyraźnie przez niego wskazywanych, jest filipiński kardynał Louis Antoni Tagle i kardynał Bolonii Matteo Maria Zuppi 

Gość Polskiego Radia 24 przypomniał, że kardynał Louis Antoni Tagle jest nazywany "Franciszkiem Azji". - W najważniejszych kwestiach zgadza się z linią pontyfikatu papieża Franciszka. Ze zwrotem wobec pontyfikatu papieża Benedykta XVI i Jana Pawła II. Na przestrzeni ostatnich lat tematy eutanazji i aborcji zeszły na dalszy plan. Pontyfikat zdominowały zagadnienia ochrony środowiska, walki z ociepleniem i ubóstwem, praw zwierząt i troska o emigrantów. Przeszliśmy od kwestii doktrynalnych do społecznych. Filipiński kardynał wpisuje się w tę nową wizję Kościoła - tłumaczył filozof. 

Za bardzo liberalnego uważa się również kardynała Bolonii Matteo Maria Zuppiego. - To lewicujący, postępowy kardynał. Właśnie takich kardynałów papież Franciszek mianował na przestrzeni ostatnich ośmiu lat, doprowadzając do rewolucyjnych zmian w kolegium kardynalskim. Kardynał Bolonii w stu procentach idzie drogą, którą wyznacza papież Franciszek - podkreślił ks. prof. Andrzej Kobyliński.

Posłuchaj
23:17 PR24_mp3 2021_07_14-20-06-15.mp3 Ks. prof. Andrzej Kobyliński o przyszłym konklawe (Terlikowski na froncie)

 

Franciszek do kliniki Gemelli trafił niespodziewanie 4 lipca. Poddał się zaplanowanemu wcześniej zabiegowi z powodu objawowego uchyłka jelita grubego. Operacja trwała trzy godziny. Wiadomość o zabiegu nie była wcześniej podana do wiadomości opinii publicznej. Stan Ojca Świętego po operacji był dobry. Duchowny miał spędzić w szpitalu tydzień, ale pobyt nieco się przedłużył.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Terlikowski na froncie"

Prowadzący: Tomasz Terlikowski

Gość: ks. prof. Andrzej Kobyliński

Data emisji: 26.05.2021

Godzina emisji: 20:06

PR24

Czytaj także

Papież opuścił klinikę Gemelli. Franciszek w szpitalu spędził 10 dni

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2021 11:56
Papież Franciszek opuścił klinikę Gemelli i powraca do Watykanu. 4 lipca przeszedł tam uprzednio umówiony zabieg chirurgiczny.
rozwiń zwiń