X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Reforma społeczna Bidena. Kohut: chodzi o wprowadzenie zdobyczy socjalnych funkcjonujących już w Europie

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2021 21:07
- To rewolucja wprowadzająca część zdobyczy socjalnych, które w Europie wydają się już zupełnie naturalne, a Amerykanom były do tej pory obce - powiedział w Polskim Radiu 24 Andrzej Kohut, amerykanista z Klubu Jagiellońskiego. 
Joe Biden
Joe Biden Foto: PAP/EPA/MELINA MARA / POOL

Wydłużenie urlopów macierzyńskich, a w niektórych przypadkach ich wprowadzenie, wyższe emerytury czy wypłacanie 1400 dolarów dla Amerykanów dotkniętych covidem - to niektóre elementy reformy społecznej Joe Bidena.

Jacek Saryusz-Wolski 1200 PL.jpg
Sto dni rządów Joe Bidena. Jacek Saryusz-Wolski: pewnych zmian nie da się nie dostrzec

O ile w Europie tego typu świadczenia są uważane za oczywistość, o tyle w USA stanowią one coś zupełnie nowego. - W tym sensie to jest rewolucja w Ameryce. To rewolucja wprowadzająca część zdobyczy socjalnych, które w Europie wydają się już zupełnie naturalne, a Amerykanom były do tej pory obce - powiedział w Polskim Radiu 24 Andrzej Kohut. 


Posłuchaj
22:16 PR24_mp3 2021_05_05-20-06-18.mp3 Andrzej Kohut o sytuacji w Stanach Zjednoczonych (Terlikowski na froncie)

 

- Jest to też rewolucja na drugim, innym poziomie. Otóż do tej pory w Stanach Zjednoczonych, mniej więcej od lat 80., od czasów Ronalda Reagana, pomoc socjalna, jakiekolwiek świadczenia socjalne, były trochę takim "brzydkim słowem" - dodał ekspert. 

Jak podkreślił, "panowało przekonanie, że kluczowe jest popieranie rynkowej wolności, że rynkowa wolność jest tym, co powoduje, że wszystkim ludziom zbiorczo żyje się lepiej".

- W związku z tym każda tego rodzaju pomoc socjalna jest tak naprawdę tylko niepotrzebnym obciążeniem obywateli podatkami, która może ten wolnorynkowy mechanizm zaburzyć - zaznaczył Andrzej Kohut. 

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Terlikowski na froncie"
Prowadzący: Tomasz Terlikowski
Gość: Andrzej Kohut (Klub Jagielloński) 
Data emisji: 05.05.2021
Godzina emisji: 20.06

bartos

Czytaj także

"Rewolucja technologiczno-ekonomiczna". Maciej Kożuszek o sektorze wydobycia gazu w USA

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2021 11:10
- To jeden z niewielu w ostatnich latach sukcesów ekonomicznych USA, którym mogą się pochwalić, niemający charakteru wymyślenia nowego instrumentu finansowego, który do gospodarki nic nowego nie wnosi - mówił w Polskim Radiu 24 Maciej Kożuszek, publicysta.
rozwiń zwiń