X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Dr Jasina: Joe Biden w swoich rozporządzeniach przyłączył się do rewolucji światopoglądowej

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2021 20:47
- Za Bidenem coraz bardziej stoją ludzie nowocześni pod względem światopoglądowym, wpisujący się w szeroką rewolucję obyczajową. On sam mocno podkreśla swoje przywiązanie do religii, chodzi regularnie do kościoła. Mimo to przyłączył się do rewolucji światopoglądowej w swoich rozporządzeniach wykonawczych, które zdążył już wydać  - powiedział dr Łukasz Jasina z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
Joe Biden
Joe Biden Foto: shutterstock.com/YASAMIN JAFARI TEHRANI

W audycji "Terlikowski na froncie" rozmowa o pierwszych tygodniach prezydentury Joe Bidena z perspektywy religijnej i światopoglądowej. Zarówno w ciągu długiej już działalności politycznej, jak i podczas samej kampanii wyborczej, chętnie korzystał ze swojej katolickiej tożsamości.

Joe Biden PAP 1200.jpg
"Prawdopodobnie ma poczucie, że nie będzie długo prezydentem". Prof. Górski o Joe Bidenie

Czy w związku z tym, że w Stanach Zjednoczonych umacnia się grupa agnostyków i ateistów, Biden będzie łagodził religijny przekaz?

- Podkreśla swoje przywiązanie do religii, chodzi regularnie do kościoła. W USA coraz bardziej traktuje się jednak religię jako element tożsamości i przynależności kulturowej. Joe Biden wspierał przecież różnego rodzaju działania nie do końca zgodne z oficjalną wersją religii katolickiej, jak chociażby legalizację aborcji - zaznaczył dr Łukasz Jasina.

Posłuchaj
21:51 PR24_mp3 2021_02_17-20-06-12.mp3 Dr Łukasz Jasina o znaczeniu religii w prezydenturze Joe Bidena ("Terlikowski na froncie")

Pomimo zaznaczania swoich związków z religią, Biden nie cieszył się podczas wyborów poparciem wszystkich katolików. - Wystarczy wspomnieć wielu Latynosów, którzy zdecydowali się oddać głos na Donalda Trumpa, mimo jego antylatynoskich wypowiedzi. Za Bidenem coraz bardziej stoją ludzie bardzo nowocześni pod względem światopoglądowym, wpisujący się w szeroką rewolucję obyczajową - dodał ekspert.

- Dlatego konserwatywni katolicy, podobni trochę do polskich, szczególnie tych sprzed lat, woleli dokonać wyboru mniejszego zła i zagłosować na Trumpa. Utwierdza ich w tym również to, co obecny prezydent zrobił. W ciągu pierwszych tygodni urzędowania przyłączył się do wspomnianej rewolucji światopoglądowej w swoich rozporządzeniach wykonawczych m.in. wprowadzających w federalnych instytucjach kwestię deklaratywności płci - przypomniał dr Jasina.

***

Audycja: "Terlikowski na froncie"
Prowadzący: Tomasz Terlikowski
Gość: dr Łukasz Jasina, PISM
Data emisji: 17.02.2021
Godzina emisji: 20.06

Polskie Radio 24/db

Czytaj także

"Biden udaje, że chce zjednoczyć Amerykanów". Amerykanista skomentował słowa prezydenta USA

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2021 16:38
- Przesłanie Joe Bidena było fałszywe w kontekście tego, co głosił podczas wyborów, ale też jak się zachowywał on i jego otoczenie. Udawanie, że on nagle chce jednoczyć Amerykanów, ale bez Trumpa, było takim dalszym prowokowaniem napięć i nie zostało odebrane jako szczere - powiedział w Polskim Radiu 24 amerykanista prof. Grzegorz Górski. 
rozwiń zwiń