X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Rezygnacja prefekta Kongregacji ds. Kanonizacyjnych. Ks. prof. Kobyliński: kolejna gorsząca historia

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2020 20:35
- Z dużym smutkiem obserwuję tę historię. Kard. Angelo Becciu był przez kilka lat sekretarzem stanu, a więc trzecią osobą w strukturze władzy watykańskiej. Pytanie, co się dzieje w Watykanie i czemu te skandale nie mają końca - mówił na antenie Polskiego Radia 24 ks. prof. Andrzej Kobyliński, filozof i etyk z Katedry Etyki UKSW.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Krakauer1962/Pixabay

Tematem rozmowy była sytuacja w Watykanie. Papież Franciszek przyjął rezygnację jednego z ważniejszych hierarchów Kurii rzymskiej, włoskiego kardynała Angelo Becciu. Był on prefektem Kongregacji ds. Kanonizacyjnych. - Jest to bardzo gorsząca historia i kolejny wielki skandal, jeśli chodzi o serce Kościoła katolickiego. Z dużym smutkiem obserwuję tę historię. Kard. Becciu był przez kilka lat sekretarzem stanu, a więc trzecią osobą w strukturze władzy watykańskiej. Pytanie, co się dzieje w Watykanie i czemu te skandale nie mają końca - ocenił ks. prof. Andrzej Kobyliński.

1200_papież_EN.jpg
Rezygnacja jednego z ważniejszych hierarchów Kurii rzymskiej. Jest decyzja papieża

Tonąca łódź

- Widać, że wszelkie próby reformy podejmowane na przestrzeni ostatnich lat nie przynoszą większych efektów. Możemy zapytać, jak to się stało, że Kościół katolicki popadł w tak głęboki kryzys i czy nie rozpadnie się w konsekwencji tych skandali - dodał.

Posłuchaj
22:20 PR24_MPLS 2020_09_30-20-05-52.mp3 Ks. Prof. Andrzej Kobyliński o rezygnacji kardynała Angelo Becciu ze stanowiska prefekta Kongregacji ds. Kanonizacyjnych (Terlikowski na Froncie/PR24)

Zdaniem rozmówcy "jest to głęboki wpływ dotyczący władzy i przyszłości katolicyzmu". - Niestety reforma papieża Franciszka nie udała się, a kard. Oscar Rodriguez w tych dniach przyznał publicznie, że reformy finansowe nie przyniosły dobrych efektów - zwrócił uwagę.

Czytaj także:

- Rok 2005 pokazał nam skalę dramatu Kościoła katolickiego. Kilka dni przed śmiercią św. Jana Pawła II drogę krzyżową poprowadził kard. Joseph Ratzinger. Przy stacji IX mówił o łodzi Piotrowej, która tonie i nabiera wody z każdej strony. To były dramatyczne słowa, które pokazały kondycję Kościoła katolickiego. To, co widzimy w ostatnich dniach, to kolejne elementy tego gigantycznego kryzysu - podsumował. 

W audycji również sytuacja w polskim Kościele.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Terlikowski na froncie"
Prowadzi: Tomasz Terlikowski
Gość: ks. prof. Andrzej Kobyliński (UKSW)
Data emisji: 30.09.2020
Godzina emisji: 20.05

PR24/pkr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Głęboka dechrystianizacja nad Sekwaną. Tylko 2 proc. Francuzów chodzi do kościoła

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2020 06:53
Wśród młodych Francuzów poniżej 25 roku życia tylko jedna czwarta została ochrzczona. Proces odejścia od wiary we Francji ukazuje nowe badanie przeprowadzone na zlecenie dziennika Le Monde.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Święty wyjątkowy i niepowtarzalny". Dziś wspomnienie św. ojca Pio

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2020 01:45
Dziś w Kościele katolickim wspomnienie św. ojca Pio z Pietrelciny - kapucyna, stygmatyka i mistyka. Zmarł 52 lata temu w klasztorze w San Giovanni Rotondo w Apulii we Włoszech, gdzie posługiwał.
rozwiń zwiń