X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Żadne dziecko nie wyszło z tego bez traumy". Psycholog o eksperymencie Kentlera w Niemczech

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2020 21:00
- Jestem przekonana, że żadne dziecko, które stało się dorosłym człowiekiem, nie wyszło z tego eksperymentu bez traumy, skutków ubocznych. Bez zranień, których nigdy nie uda się naprawić - powiedziała w Polskim Radiu 24 dr Sabina Zalewska, psycholog rodziny z UKSW. 
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: TORWAISTUDIO/ Shutterstock

Władze Berlina przez 30 lat celowo przekazywały bezdomne dzieci pod opiekę pedofilom w ramach tzw. eksperymentu Kentlera - wynika z raportu dotyczącego działalności seksuologa Helmuta Kentlera, przygotowanego przez Uniwersytet w Hildesheim.

Kentler w latach 70. świadomie kierował dzieci do opiekunów zastępczych ze skłonnościami pedofilskimi. Był przekonany, że kontakty seksualne między dziećmi i dorosłymi nie są szkodliwe. Dlatego dzieci odebrane patologicznym rodzinom lub żyjące na ulicach Berlina Zachodniego często trafiały pod opiekę samotnych rodziców zastępczych, mających już za sobą wyroki za przestępstwa seksualne.

Czytaj także:


- Profesor reprezentował pewne środowiska akademickie – badaczy, naukowców. To było potwierdzeniem tego, iż to, co się dzieje, dzieje się dla dobra dzieci i dla dobra sprawy. I nawet jeśli spływały informacje z zewnątrz, że w tych domach działo się coś złego i były skargi dzieci, które się czuły tam niedobrze – bagatelizowano to - podkreśliła Sabina Zalewska. 

1200_pedofilia_shutterstock.jpg
Niemcy: władze Berlina przez 30 lat oddawały dzieci pedofilom. Szokujący raport

- Myślę, że były różne, sprzeczne interesy, które powodowały, że nie podejmowano interwencji idącej za dobrem tych dzieci, a myślano o dobru jakichś grup społecznych; bo na pewno nie o dobru dzieci - dodała rozmówczyni PR24. 

Jak zaznaczyła, pierwsze dziecko do "rodziny" w eksperymencie, trafiło pod koniec lat 60. - Już wtedy w całej Europie, także na świecie, został poluzowany tak zwany gorset związany z seksualnością. Inaczej więc na to patrzono. Zmiany społeczne w myśleniu o seksualności zaszły tak daleko, że nie widziano aż takiego wielkiego zagrożenia w ludziach skazanych za pedofilię - powiedziała Sabina Zalewska. 

Więcej w nagraniu. 


Posłuchaj
22:33 _PR24_AAC 2020_06_24-20-06-16.mp3 Dr Sabina Zalewska o eksperymencie Kentlera (Terlikowski na froncie)

 

***

Audycja: "Terlikowski na froncie"
Prowadzący: Tomasz Terlikowski
Gość: dr Sabina Zalewska (psycholog rodziny UKSW)
Data emisji: 24.05.2020
Godzina emisji: 20.06

Polskie Radio 24/bartos

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Drastyczne sceny z udziałem najmłodszych". Afera pedofilska w Niemczech

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2019 12:39
Policja z Kolonii zatrzymała siedmiu podejrzanych o wykorzystywanie seksualne dzieci, głównie własnych. Śledczy zabezpieczyli ponad 10 tys. gigabajtów materiałów dowodowych. Jak podkreślają, zdjęcia i filmy przedstawiają bardzo drastyczne sceny z udziałem najmłodszych.
rozwiń zwiń