X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Czy moralne jest rozdzielanie bliźniąt syjamskich, gdy wiemy, że jedno z nich umrze?

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2019 20:40
W Senegalu urodziły się bliźnięta syjamskie. Operacja, która je czeka, prawdopodobnie spowoduje śmierć jednej z dziewczynek. - Tutaj mamy do czynienia z operacją, która ze swej natury oznacza odcięcie układu krwionośnego, zasilającego organizm słabszego dziecka. Mamy więc w tym przypadku bezpośrednie zabójstwo - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 ks. prof. Piotr Kiniewicz, marianin, teolog, moralista.
Audio
  • 06.02.19 Terlikowski na froncie. Ks. prof. Piotr Kiniewicz
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: twitter/N_News9

- Nie jest usprawiedliwieniem fakt, że zabójstwem ratuje się drugie życie. Z punktu widzenia bioetyki życie jest wartością podstawową, ale nie jest wartością najważniejszą - mówił ks. prof. Piotr Kiniewicz. Marianin ocenił, że najważniejsza jest ludzka godność. - Człowiek może być tylko celem działania, a nie jego środkiem. Nie może być potraktowany jak przedmiot - dodał

Teolog stwierdził, że medycyna nie jest Bogiem i nie jest wszechmocna. - Są sytuacje, w których lekarze stają bezradnie i nie mogą pomóc, tak aby nie naruszyć ludzkiej godności - powiedział ks. prof. Piotr Kiniewicz.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Gospodarzem programu był Tomasz Terlikowski

Polskie Radio 24

-------------------------------

Data emisji: 06.02.19 

Godzina emisji: 20.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Żałoba – jak przeżywać śmierć bliskiej osoby

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2019 20:59
- Człowiek powinien zawsze przejść przez proces żałoby. Mówi się zwykle o czterech lub pięciu jego etapach – mówiła w audycji "Terlikowski na froncie" Sabina Zalewska, psycholog rodzinny.
rozwiń zwiń