Zakończyły się 23. Zimowe Igrzyska Olimpijskie. "Nie sądzę bym dobiegała do następnych igrzysk"

2018-02-25, 14:11

Zimowe Igrzyska Olimpijskie - Pjongczang 2018. Polka Justyna Kowalczyk na trasie biegu na 30 km techniką klasyczną kobiet, 25.02.2018. Foto: PAP/Grzegorz Momot

XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongczangu przechodzą do historii. W ostatnim dniu igrzysk w biegu klasycznym kobiet na 30 kilometrów Justyna Kowalczyk była 14. Zwyciężyła Norweżka Marit Bjoergen, która została najbardziej utytułowanym sportowcem w historii zimowych igrzysk olimpijskich z 8 złotymi medalami i 15 krążkami łącznie. W Magazynie Olimpijskim Justyna Kowalczyk mówiła o swoim starcie w biegu na 30 km.

Do zdecydowanie najszybszej tego dnia Norweżki Marit Bjoergen Kowalczyk straciła 5.04,2. Zdaniem Justyny Kowalczyk bieg był ciężki, ale nie zakończył się aż tak źle. – Po 15 kilometrach była dobra walka i zaczęło się dobre bieganie. Nie mogę być do końca zadowolona ze startów, ponieważ nie miałam miejsca w pierwszej 10 w indywidualnych startach, ale widocznie czas innych nadszedł – mówiła biegaczka.

Jak podkreślała rozmówczyni Polskiego Radia 24 to nie czas i miejsce, by rozważać koniec kariery.– Nie sądzę bym dobiegała do następnych igrzysk. Presja wynikowa jest zbyt wielka, a rozczarowanie, że mimo pracy świat odjechał było duże. Możliwe, że na następnych igrzyskach mnie już nie będzie, ale jakichś mocnych deklaracji, że dzisiaj odkładam narty nie składam – powiedziała Kowalczyk.

Polska zajęła 20. miejsce w klasyfikacji medalowej, ze złotym medalem Kamila Stocha w skokach na dużej skoczni i brązem w skokach drużynowych. W klasyfikacji medalowej zwyciężyła Norwegia, której reprezentanci zdobyli 39 medali (14 złotych i srebrnych, 11 brązowych), na drugim miejscu znaleźli się Niemcy, a na trzecim Kanadyjczycy.

W audycji także relacja Marka Soleckiego z finałowego meczu w hokeju na lodzie mężczyzn, w którym złoty medal zdobyli Olimpijczycy z Rosji, pokonując Niemców pod dogrywce 4:3, a także rozmowa z pilotem polskiej czwórki bobslejowej Mateuszem Lutym o 13. miejscu naszej załogi.