X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Dr Artur Bartoszewicz o unijnym budżecie: brexit spowodował zmiany w jego podziale

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2020 20:56
- Zmiany takie jak brexit spowodowały, że trzeba było w Unii Europejskiej inaczej podzielić pieniądze, zmieniły się preferencje wobec priorytetów – mówił w Polskim Radiu 24 dr Artur Bartoszewicz.
Audio
  • Dr Artur Bartoszewicz o unijnym budżecie ("Orzeł czy reszka")
European Parliament
European ParliamentFoto: Wikimedia Commons, Diliff

Parlament Europejski poparł unijny budżet na 2020 roku. Europosłom w toku negocjacji z Radą Unii Europejskiej udało się zwiększyć w nim fundusze na ochronę klimatu, badania, inwestycje w infrastrukturę oraz pomoc dla ludzi młodych.

"Zmiany priorytetów"

- Zmiany takie jak brexit spowodowały, że trzeba było w Unii Europejskiej inaczej podzielić pieniądze, zmieniły się preferencje wobec priorytetów – mówił ekspert. Przypomniał, że 21 proc. budżetu zostanie przeznaczone na działania związane ze zmianami klimatu.

UNia Europejska - Bruksela1200.jpg
Eksperci: Europejska pomoc wraca z Polski do bogatszych państw "Starej Unii"

- Przegapiliśmy jednak lata 2013/2014/2015 bo w tym okresie trwały prace w parlamencie europejskim i komisji europejskiej na temat tego jak spojrzeć na nową perspektywę po roku 2021 - zauważył gość PR24.

"Polityka spójności nieskuteczna"

Przypomniał, że wtedy odbyły się dwa duże zespoły w których ramach wypracowano dwa niebezpieczne dla Polski raporty, które na politykę spójności patrzą nieprzychylnie bo państwa które pracowały nad tymi dokumentami są w większości płatnikami netto.

- Z tych raportów wynikało, że polityka spójności jest nieskuteczna, a to spowodowało że trudno było Polsce później walczyć o to, że jest inaczej - dodał dr Artur Bartoszewicz. 

 

******

Audycja: "Orzeł czy reszka"
Prowadzący: Józef Orzeł
Gość: dr Artur Bartoszewicz (ekspert od spraw europejskich)
Data emisji: 07.01.2020
Godzina emisji: 20.13


PR24/jj 

Czytaj także

Posłowie: Polsce potrzeba więcej środków na transformację klimatyczną

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2019 14:08
- To nasz sukces, że UE uwzględniła naszą specyfikę w kwestii klimatu - mówił poseł PiS Tomasz Latos, zaznaczając, ze Polska potrzebuje więcej pieniędzy na transformację klimatyczną. Jednak według posła PO Andrzeja Halickiego, nieuczestniczenie w realizacji celu neutralności klimatycznej do 2050 roku, może oznaczać brak odpowiednich funduszy UE dla Polski na te cele. Sprawa ta, w jego ocenie, jest wciąż przedmiotem negocjacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szefowa KE: Polska obiecała zaangażowanie ws. neutralności klimatycznej

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2019 12:52
Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen oświadczyła w wywiadzie dla dziennika "La Repubblica", że ma obietnicę polskiego rządu, iż latem zaangażuje się on w działania na rzecz neutralności klimatycznej. Przyznała, że Polska potrzebuje więcej czasu.
rozwiń zwiń