X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Justyna Błażejowska: Jan Olszewski nigdy nie zważał na dobra materialne

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2019 20:40
- Jan Olszewski był przede wszystkim człowiekiem uczciwym i szlachetnym, który nigdy nie zważał na dobra materialne - powiedziała w Polskim Radiu 24 Justyna Błażejowska, autorka książki "Wspomnienia Jana Olszewskiego. Ta historia wciąż trwa".
Audio
  • 27.08.19 "Orzeł czy reszka". Justyna Błażejowska, autorka książek o Janie Olszewskim
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: mat.promocyjne

Złożona z 29 obszernych wspomnień książka jest opowieścią o najdramatyczniejszych momentach z ostatnich 120 lat dziejów Polski. To także ciekawa saga rodzinna a przede wszystkim - świadectwo życia jednego z najwybitniejszych polskich polityków XX wieku. Książka ukazuje nieprzeciętną osobowość,  intelekt i poczucie humoru bohatera, jego mocne przywiązanie do swych racji i umiejętność podejmowania decyzji również w skrajnie niekorzystnych sytuacjach. To barwny portret mężczyzny silnego, mądrego i bezkompromisowego wobec zła.

Czytaj więcej
PAP Jan Olszewski 1200.jpg
Mec. Anna Sobocińska-Lorenc: Jan Olszewski działał dla dobra Polski i Polaków

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Jan Olszewski - polityk z pięknym życiorysem

Justyna Błażejowska podkreśliła, że Jan Olszewski był człowiekiem mądrym, mężnym i nie okazującym słabości. - Ostatnie słowa premiera brzmiały: "ja nie mam obowiązku poddać się". Tym przesłaniem kierował się on przez całe życie aż do ostatnich swoich chwil - powiedziała autorka książek.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Bp Michał Janocha: dla Jana Olszewskiego najważniejsza była prawda

Jan Olszewski był powstańcem warszawskim, działaczem opozycji demokratycznej i obrońcą w procesach politycznych w czasach PRL. Po 1989 roku sprawował urząd posła na Sejm I, III i IV kadencji. Był pierwszym demokratycznym premierem III RP i doradcą Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego do spraw politycznych.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Audycję prowadził Józef Orzeł.

Polskie Radio 24/jp

------------------------------------

Data emisji: 27.08.2019

Godzina emisji: 20.06

Czytaj także

"Ta historia wciąż trwa". Wspomnienia Jana Olszewskiego

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2019 12:53
- W 2016 roku doszliśmy razem do wniosku, że spróbujemy utrwalić i nagrać wspomnienia obejmujące wszystkie lata życia premiera Jana Olszewskiego. Przystąpiliśmy do systematycznej pracy. Wiele udało się zachować, niestety nie zdążyliśmy tej pracy ukończyć. Natomiast tych rozmów było tyle, że powinny się złożyć na kolejny tom publikacji, ta historia będzie trwać - mówiła w Polskim Radiu 24 Justyna Błażejowska, autorka książki "Wspomnienia Jana Olszewskiego. Ta historia wciąż trwa"
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ta historia wciąż trwa. Wspomnienia Jana Olszewskiego"

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2019 07:15
- Początek mojej znajomości i kontaktów z premierem Janem Olszewskim datuje się na rok 2011, gdy zaczęłam przygotowywać zbiór relacji członków i współpracowników KOR. Rozmowy były kontunuowanie w następnych latach, zaś w 2016 r. doszliśmy do wniosku, że spróbujemy utrwalić i wydać wspomnienia dotyczące całego życia premiera – mówiła w Polskim Radiu 24 Justyna Błażejowska autorka książki "Ta historia wciąż trwa. Wspomnienia Jana Olszewskiego".
rozwiń zwiń