X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Słowem Niepodległa. Muzeum im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2019 12:21
Inowrocław oraz jego historia zainteresowały dziennikarzy Polskiego Radia 24, którzy odwiedzili muzeum im. Jana Kasprowicza. Sprawdziliśmy i przedstawiliśmy słuchaczom najważniejsze wydarzenia w jego dziejach i ludzi, którzy przyczynili się do rozwoju miejscowości.
Audio
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: inowroclaw.powiat.pl

Muzeum im. Jana Kasprowicza zlokalizowane jest przy ulicy Solankowej 33 w pięknie odrestaurowanym Pałacu Mieszczańskim. Znajdziemy tutaj eksponaty związane między innymi z historią miasta Inowrocławia, sylwetkami wybitnych mieszkańców. Niektóre pamiątki mają nawet kilka tysięcy lat (epoka kamienia, czasy rzymskie). Na szczególną uwagę zasługuje Panorama Inowrocławia obrazująca wygląd miasta sprzed kilku wieków, drewniana figura szachowa w stylu arabskim z XIII wieku, świetnie zachowane miecze z przełomu XIII i XIV wieku.

W muzeum można również zobaczyć wiele pamiątek związanych z życiem i twórczością Jana Kasprowicza oraz Stanisława Przybyszewskiego.

O najciekawszych elementach wystawy i pamiątkach historycznych zgromadzonych w muzeum mówił jego dyrektor Marcin Woźniak.

Natomiast o historycznym znaczeniu Inowrocławia mówili historycy:

  • prof. Tomasz Łaszkiewicz 
  • Edmund Mikołajczak

Zapraszamy do zapoznania się z historiami innych miast, które odwiedziliśmy w ramach audycji "Słowem Niepodległa".

Audycję prowadził Michał Walczyk.

Polskie Radio 24/polskaniezwykla.pl

------------------------------------

Data emisji: 10.03.2019

Godzina emisji: 11.06


 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dziedzictwo regionu. Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2019 12:44
Ostrołęckie Muzeum zostało powołane do istnienia w grudniu 1975. Zbiory Muzeum liczą obecnie ponad 14 tys. muzealiów i 7 tys. zgromadzonych w muzealnej bibliotece książek. O Muzem Kultury Kurpiowskiej (MKK) w Ostrołęce mówili w PR24: Krzysztof Augustyniak, historyk, regionalista i  Joanna Zyśk, historyk z Działu Historyczno-Artystycznego MKK.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Skarżysko-Kamienna. Historia miasta

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2019 12:29
Skarżysko-Kamienna oraz jego historia zainteresowały dziennikarzy Polskiego Radia 24, którzy wybrali się do miasta leżącego niemalże u podnóża Gór Świętokrzyskich. Sprawdziliśmy i przedstawiliśmy słuchaczom najważniejsze wydarzenia w jego dziejach i ludzi, którzy przyczynili się do rozwoju miejscowości.
rozwiń zwiń