X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Młoda audycja polityczna". Jak wypadają obietnice wyborcze PiS i KO?

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2019 12:51
- Porpozycje PiS - tak jak powiedział wczoraj prezes Jarosław Kaczyński - mają tworzyć "polski model państwa dobrobytu" - powiedział w Polskim Radiu 24 Michał Szpądrowski z Forum Młodych PiS. W "Młodej audycji politycznej" dyskutował z Jakubem Traczykiem z Młodych Nowoczesnych o propozycjach wyborczych PiS i KO.
Audio
  • 08.09.19 "Młoda audycja polityczna". Komentarze po konwencjach wyborczych PiS i KO (PR24)
Jedna z wielu konwencji programowych PiS z tegorocznej kampanii
Jedna z wielu konwencji programowych PiS z tegorocznej kampanii Foto: PAP/Wojtek Jargiło

W sobotę odbyła się w Lublinie centralna konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości. Dzień wcześniej w Warszawie swoją konwencję programową miała Koalicja Obywatelska. Na obu konwencjach padły konkretne zapowiedzi programowe. Dwie największe siły w Polskiej polityce krytycznie odniosły się także do obietnic wyborczych oponentów.

Zobacz także
pap czarzasty morawiecki 1200.jpg
Poprzedni odcinek: "Młoda audycja polityczna". Opinie na temat sobotnich konwencji partyjnych

W "Młodej audycji politycznej" obietnice swoich partii oraz przeciwników komentowali Jakub Traczyk z formacji Młodzi Nowocześni Koalicja Obywatelska oraz Michał Szpądrowski z Forum Młodych PiS.

Dwa pomysły na wyższe pensje - PiS i KO. Który lepszy?

Przedstawicielowi Prawa i Sprawiedliwości zwrócono uwagę na to, że pomysł podnoszenia pensji minimalnej jest obciążaniem pracodawców, którzy mogą mieć problem z zapłaceniem tak wysokich pensji pracownikom. To mogłoby doprowadzić do upadania małych i średnich przedsiębiorstw albo do zwalniania pracowników.

- W momencie, gdy rząd Zjednoczonej Prawicy podnosił już kilkukrotnie pensje minimalną, nie było tak naprawdę jakichś specjalnych problemów - jeśli chodzi o stronę pracodawców - z zapewnieniem odpowiednich środków na te pensje. Myślę, że w obecnych warunkach to jest takie pomaganie w tym, żeby dalej w Polsce funkcjonował rynek pracownika. Mamy bardzo dobrą sytuację gospodarczą w Polsce, najniższe bezrobocie od 26 lat - powiedział młody działacz PiS-u.

- Te propozycje mają tworzyć - tak jak powiedział wczoraj prezes Jarosław Kaczyński, ja bardzo lubię to sformułowanie - "polski model państwa dobrobytu" - dodał.

Zobacz także
kowencja pis 663 twitter.jpg
Nowe propozycje PiS: wzrost płacy minimalnej, podwójna "trzynastka", wyższe dopłaty dla rolników

Nie zgodził się z tą opinią Jakub Traczyk z Młodych Nowoczesnych, który stwierdził, że podnoszenie pensji minimalnej bez wsparcia pracodawców oznacza jedynie obciążanie przedsiębiorców, które doprowadzi do ich upadku.

- Nasza propozycja jest lepsza, bo nie dość, że nie obciąża pracodawców takimi kosztami, bo w propozycji Prawa i Sprawiedliwości jest to aż 1000 zł, a u nas jest to w porozumieniu z przedsiębiorcami - chodzi o kwestię finansowania - powiedział. Dodał ponadto, że PiS chce swój program podniesienia płac wprowadzać od 2020 roku, tymczasem program Koalicji Obywatelskiej mógłby zacząć działać od początku.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

Rozmawiał Jan Białostocki.

Polskie Radio 24/jmo

***

Data emisji: 08.09.2019

Godzina emisji: 11:35

Czytaj także

Prof. Henryk Domański: program PO byłby dobry, gdyby nie było alternatywy w postaci PiS

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2019 12:21
- Większość wyborców po forum Platformy zadaje sobie pewnie pytanie: czemu na nich zagłosować, skoro PiS daje praktycznie to samo? Program opozycji jest w pewnym stopniu powieleniem propozycji partii rządzącej - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Henryk Domański, socjolog PAN. Gościem audycji był również prof. Jacek Zaleśny z UW.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ciekawe pojedynki "jedynek" w wyborach do Sejmu. Partie odsłoniły karty

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2019 14:18
Poznaliśmy liderów list wyborczych do Sejmu, których wystawiły: Zjednoczona Prawica, Koalicja Obywatelska i Lewica. Ciekawe pojedynki zapowiadają się w większości większych miast.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zakończyła się konwencja w Lublinie. PiS przedstawiło program

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2019 14:30
- Chcemy Polski nowoczesnej, ale także opartej o naszą tradycję, kulturę i wiarę - powiedział na konwencji PiS w Lublinie premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miłosz Lodowski: całkowita kapitulacja obozu KO. Kompletny bezwład narracyjny

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2019 11:45
- Powstała pewna pustka aksjologiczna po drugiej stronie konfliktu politycznego, którą Jarosław Kaczyński cudownie konsumuje. To pokazuje całkowitą kapitulację ideową obozu KE. Kompletny bezwład narracyjny - mówił Miłosz Lodowski w Polskim Radiu 24. Gośćmi "Studia prasowego" byli także Karol Gac, Jakub Majmurek i Aleksandra Jakubowska.
rozwiń zwiń