X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Młoda audycja polityczna". Decentralizacja, wybory ’89, nowy szef MEN

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2019 13:48
Czy 21 postulatów dotyczących decentralizacji okaże się nowym programem wyborczym? Jakie wnioski wypływają z obchodów 30. rocznicy wyborów ’89? Czy nowy minister edukacji narodowej sprosta trudnemu zadaniu jakim jest nadzór nad polskim szkolnictwem? W "Młodej audycji politycznej" goście Jana Białostockiego podsumowali najważniejsze wydarzenia z życia społeczno-politycznego.   
Audio
Prezydent Sopotu Jacek Karnowski przemawia podczas sesji Samorządna Rzeczpospolita, 4 bm. w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej
Prezydent Sopotu Jacek Karnowski przemawia podczas sesji "Samorządna Rzeczpospolita", 4 bm. w Polskiej Filharmonii BałtyckiejFoto: PAP/Adam Warżawa

Decentralizacja pomysłem na wybory?

Na spotkaniu samorządowców "Samorządna Rzeczpospolita", zorganizowanym w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, zaprezentowano 21 tez zawierających propozycje zmian dotyczących funkcjonowania samorządów. Dokument wywołał liczne komentarze na polskiej scenie politycznej. Jak na perspektywę wyborów parlamentarnych z propozycją decentralizacji zapatrują się młodzi politycy?

4 czerwca 1989 roku dzieli a nie łączy

W tym roku przypadła 30. rocznica pierwszych częściowo wolnych wyborów do sejmu. Oficjalne uroczystości odbyły się w siedzibie Senatu, gdzie prezydent Andrzej Duda mówił o słowach św. Jana Pawła II sprzed 40 lat, które dały początek wielkiej przemianie. Z kolei Donald Tusk i Lech Wałęsa przemawiali w Gdańsku. Wspólną datę dla wszystkich Polaków świętowano na dwa zupełnie inne sposoby. Dlaczego wydarzeniu historycznemu sprzed 30 lat towarzyszy tak głęboki podział?

Nowy minister edukacji narodowej

Dariusz Piontkowski został mianowany nowym szefem resortu edukacji. Zastąpi na tym stanowisku Annę Zalewską, która w majowych eurowyborach zdobyła mandat europarlamentarzystki i od lipca będzie zasiadała w Parlamencie Europejskim. Z jakimi wyzwaniami i problemami będzie musiał zmierzyć się minister Piontkowski?

Do wskazanych tematów odnieśli się w Polskim Radiu 24:

Jan Strzeżek, Młoda Prawica Porozumienie

Michał Jurek, Młodzi Demokraci Platforma Obywatelska

"Młodą audycję polityczną" prowadził Jan Białostocki.

Zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi nagraniami "Młodej audycji politycznej".

Polskie Radio 24/db

-----------------------------------

Data emisji: 9.06.2019

Godzina emisji: 11.06

Czytaj także

J. Sasin: warunkowe umorzenie postępowania szefa MEN nie podważa jego uczciwości

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2019 19:30
- Warunkowe umorzenie postępowania szefa MEN Dariusza Piontkowskiego nie podważa jego uczciwości. To nie jest coś, co go dyskwalifikuje - uważa wicepremier Jacek Sasin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Okrągły Stół i wybory 4 czerwca ’89. Zwycięstwo czy stracona szansa?

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2019 12:20
W Debacie Polskiego Radia 24 dyskusja dotycząca postrzegania dwóch wydarzeń, które wpłynęły na losy Polski po 1990 roku. Czy Okrągły Stół i wybory z 4 czerwca 1989 roku były wygraną opozycji demokratycznej czy straconą szansą?
rozwiń zwiń