X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Po konwencji PiS. Komentarze młodych polityków

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2019 12:16
W "Młodej audycji politycznej" przedstawiciele "młodzieżówek" najważniejszych ugrupowań rozmawiali m.in. o Deklaracji Europejskiej zaprezentowanej przez partię rządzącą podczas sobotniej konwencji w Jasionce, a także o pomysłach polityków na majowe wybory do Europarlamentu.  
Audio
Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński przemawia podczas konwencji regionalnej PiS w Jasionce
Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński przemawia podczas konwencji regionalnej PiS w Jasionce Foto: PAP/Darek Delmanowicz

Mateusz Rojewski (Forum Młodych PiS) odniósł się do szóstego punktu Deklaracji Europejskiej, który mówi o zapewnieniu bezpiecznych granic UE. - Politycy PiS chcą zabiegać o ochronę europejskich granic przede wszystkim poprzez wprowadzenie swoich przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego, a potem łącząc się w odpowiedniej frakcji. Dzięki temu będzie możliwość skutecznego przekonywania naszych europejskich partnerów do tego, abyśmy na przykład decyzje o przyjmowaniu uchodźców czy emigrantów podejmowali na zasadach partnerskich, aby nie były nam narzucane kwoty, jak to było za naszych poprzedników – powiedział gość Polskiego Radia 24.

- Odnosząc się do konwencji Prawa i Sprawiedliwości, chcę powiedzieć, że Jarosław Kaczyński jest mistrzem socjotechniki, która się nazywa "mamy wroga". To kreowanie wspólnego, kolejnego wroga i syndrom oblężonej twierdzy. To jedyne, co jest w stanie zaproponować partia rządząca – podkreślił Michał Jakubek (Młodzi Demokraci PO).

Piotr Drzewiński (Federacja dla Rzeczypospolitej, Konfederacja) powiedział natomiast o priorytetach Konfederacji w majowych wyborach. - W kwietniu przedstawimy programowe założenia, z którymi będziemy szli do wyborów do Europarlamentu. Założenia są bardzo proste. To generalnie sprzeciw wobec obecnego kształtu Unii Europejskiej, wobec jej obecnego kierunku dalszej integracji – zaznaczył.

Jan Strzeżek (Młoda Prawica Porozumienie) podkreślił, że ugrupowanie, które reprezentuje jest skuteczne. - Na podstawie tych postulatów, które wcześniej Polska Razem, a teraz Porozumienie związane z Jarosławem Gowinem, prezentowały, trzeba powiedzieć, że my spełniliśmy swoje obietnice. Reforma szkolnictwa wyższego została wprowadzona, cała seria ustaw minister Jadwigi Emilewicz obowiązuje. Pokazujemy, ze jesteśmy skuteczni w Polsce, możemy być też skuteczni w Europie – powiedział.

Natomiast Łukasz Kaźmierczak (Młodzi Nowocześni Nowoczesna) stwierdził, że jego "faworytem wśród punktów zaprezentowanych przez PiS jest punkt nr 2, czyli Europa rodziny i obrona prawa rodziców do wychowania dzieci". -  Nie wiem przed czym PiS chce bronić, ponieważ Unia Europejska nie odbiera nikomu prawa do wychowywania dzieci. Nie znam przykładu, żeby Unia czegoś nakazywała w kwestii wychowywania dzieci. Nie lubię nowych obietnic PiS-u, ponieważ one wiążą się z nowymi podatkami – podkreślił gość PR24.

Więcej tematów w całej audycji.

Gospodarzem programu był Jan Białostocki.

Polskie Radio 24/bartos

-----------------------------

Data emisji: 10.03.2019

Godzina emisji: 10.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

7x24. "Piątka Jarosława Kaczyńskiego". Komentarze polityków

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2019 11:16
Czy budżet udźwignie "piątkę Jarosława Kaczyńskiego"? Czy nowe propozycje PiS skuszą wyborców? Na te pytanie na antenie Polskiego Radia 24 próbowali odpowiedzieć politycy: Ryszard Czarnecki (PiS), Tomasz Rzymkowski (Kukiz'15), Paweł Rabiej (Nowoczesna), Maciej Gdula (Wiosna), Zbigniew Gryglas (Porozumienie), Marcin Święcicki (PO).
rozwiń zwiń