X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Co trzeba zmienić po śmierci prezydenta Gdańska? Dyskusja młodych polityków

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2019 11:03
Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z przedstawicielami klubów i kół parlamentarnych. Rozmawiano o ewentualnych zmianach prawnych, których propozycje przygotowano po śmierci prezydenta Gdańska. Na ten temat w Polskim Radiu 24 dyskutowali: Piotr Świątkowski (Forum Młodych PiS), Paweł Kobylarz (Klub Młodych Kukiz’15), Stanisław Kaup (Młodzi Demokraci PO) i Adam Wojech (Federacja Młodych Socjaldemokratów SLD).
Audio
  • 27.01.19 Młoda audycja polityczna: Piotr Świątkowski, Paweł Kobylarz, Klaudia Król, Stanisław Kaup i Adam Wojech
Gdańszczanie zgromadzeni przed Urzędem Miasta w Gdańsku oddali hołd zmarłemu prezydentowi miasta Pawłowi Adamowiczowi
Gdańszczanie zgromadzeni przed Urzędem Miasta w Gdańsku oddali hołd zmarłemu prezydentowi miasta Pawłowi AdamowiczowiFoto: PAP/Adam Warżawa

W piątek w Sejmie odbyło się spotkanie Mateusza Morawieckiego z przedstawicielami klubów i kół parlamentarnych.  Tematem rozmów były propozycje zmian legislacyjnych przygotowanych w resortach zdrowia i sprawiedliwości po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. - Mam nadzieję, że wspólnie z opozycją wypracujemy kształt regulacji prawnych, które będą zapobiegać takim sytuacjom - powiedział premier po spotkaniu.

- Po tragedii, która miała miejsce w Gdańsku, powinniśmy wyciągnąć wnioski na przyszłość. Należy zadać pytania: co zawiodło? Co do tego doprowadziło? Jaką z tego lekcję wyciągnąć, żeby się to nie powtórzyło? Oczywiście nie ma jednej odpowiedzi. W kwestiach legislacyjnych ważna jest sprawa ochrony imprez masowych, żeby na przyszłość zabezpieczenie było lepiej przygotowane. Ale należy też się zastanowić nad zmianami w Kodeksie karnym – powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Świątkowski.

- Najpierw trzeba zmienić język debaty parlamentarnej. Moim zdaniem spirala nienawiści jest nakręcana przez Telewizję Polską, przez wypowiedzi polityków PiS. Tak jest od początku, od kiedy objęli rządy w Polsce. Warto się zastanowić nad zmianami w prawie, choćby nad tym, od jakiej liczby ludzi imprezę uznaje się za masową. Należałoby również zadbać o kwalifikacje osób, które ochraniają imprezy masowe – podkreślił Stanisław Kaup.

- Niestety po raz kolejny możemy przytoczyć znane polskie przysłowie: "Polak mądry po szkodzie". Musiało dojść do tragedii, do zabójstwa, abyśmy zaczęli się zastanawiać co jest złego w polskim ustawodawstwie. Moim zdaniem, w celu poprawy bezpieczeństwa na imprezach masowych, najłatwiejszym sposobem jest zamontowanie bramek, które sprawdzają czy dana osoba nie wnosi niebezpiecznych narzędzi takich jak nóż czy pistolet – zaznaczył Adam Wojech.

- Trzeba przypomnieć o czym rozmawiano podczas spotkania u premiera. Przede wszystkim mówiono o zmianach w prawie dotyczących leczenia osób, które odsiadywały kary i stwierdzono u nich zaburzenia psychiczne. Chodziło o kierowanie ich na przymusowe leczenie. To bardzo ważny temat i delikatna sprawa. Przymusowe leczenie de facto może przedłużać karę dla takiej osoby. To jest w pewnym sensie naruszenie praw obywatelskich człowieka, który zostanie tak potraktowany bez wyroku sądowego. Oczywiście to jest dla naszego bezpieczeństwa i warto o tym rozmawiać – powiedział Paweł Kobylarz.

W spotkaniu, które odbyło się na zaproszenie szefa rządu, wzięli udział przedstawiciele PiS, klubu PO-KO, PSL-UED, Nowoczesnej, Kukiz'15 oraz koła Wolni i Solidarni. Premierowi towarzyszyli: minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, minister zdrowia Łukasz Szumowski, minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński, rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska oraz szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. Mateusz Morawiecki podziękował przedstawicielom klubów, kół i partii, którzy przyjęli zaproszenie na spotkanie. Ocenił, że przebiegło ono spokojnie, a dyskusja była merytoryczna.

Więcej tematów w całej audycji.

Gospodarzem programu był Jan Białostocki.

Polskie Radio 24/bartos

----------------------------

Data emisji: 27.01.2019

Godzina emisji: 10.06

Zobacz więcej na temat: Paweł Adamowicz Gdańsk
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prof. Ryszard Legutko: sugestie Grzegorza Schetyny związane z zabójstwem Pawła Adamowicza były obrzydliwe

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2019 15:30
- Platforma Obywatelska pozbyła się z partii prezydenta Pawła Adamowicza. Traktowała go jak szkodnika. A teraz robi się go symbolem PO - powiedział europoseł Prawa i Sprawiedliwości prof. Ryszard Legutko. Do wystąpienia Grzegorza Schetyny, podczas konwencji w Warszawie odniósł się również prof. Andrzej Gil z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: wierzę, że od liderów wszystkich formacji wyjdzie realna zmiana

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2019 17:10
- Wierzę, że to od nas, od liderów wszystkich formacji, wyjdzie realna zmiana na lepsze jutro w przestrzeni i debacie publicznej - napisał w sobotę na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń