X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"UE nie powinna się wtrącać w wewnętrzne sprawy suwerennego kraju"

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2017 11:52
- Był to wyreżyserowany spektakl, który miał na celu zaszkodzenie polskiemu rządowi, a tylko umocnił jego poparcie – powiedział Oskar Kida (Młodzi dla Wolności - Janusza Korwin Mikke) mówiąc o debacie w Parlamencie Europejskim na temat Polski. W Młodej Audycji Politycznej komentarze: Michała Szpadrowskiego (Forum Młodych PiS), Daniela Witowskiego (Klub Młodych Kukiz 15), Michała Jurka (Stowarzyszenie Młodzi Demokraci PO) oraz Rafała Kuźmickiego (Młodzi Nowocześni – Nowoczesna).
Audio
  • 19.11.17 Jak prezentuje się Polska na arenie międzynarodowej w kontekście debaty w PE?
W Parlamencie Europejskim padły słowa o neonazistach i faszystach maszerujących ulicami Warszawy,
W Parlamencie Europejskim padły słowa o neonazistach i faszystach maszerujących ulicami Warszawy,Foto: Reporters / Andrieu/REPORTER/EASTNEWS

Jak podkreślił Michał Szpadrowski, podczas debaty w Parlamencie Europejskim padły słowa o neonazistach i faszystach maszerujących ulicami Warszawy, które nigdy nie powinny paść. - Smuci przy tym postawa PO, która przyłącza się do tego – dodał gość audycji. – Namawiam do tego, aby osoby, które poczuły się urażone tymi słowami, dochodziły swoich praw, ponieważ nie może być tak, że dziesiątki tysięcy polskich patriotów jest nazywanych faszystami – zauważał Szpadrowski.

Michał Jurek zaznaczył jednak, że tematem rezolucji było działanie polskiego rządu, który poprzez wymianę kadr chce upolitycznić sądy. - Marsze były tylko pretekstem dla PiS do wyjścia z sali obrad – powiedział gość audycji i dodał, że w polityce wspólnotowej powinniśmy ostrożnie podchodzić do rezolucji wzywających Polskę do czegokolwiek. - Nie zmienia to jednak faktu, że PiS łamie prawo i upartyjnia sądy – podkreślił przedstawiciel Stowarzyszenia Młodych Demokraci PO.

Jak zauważył z kolei Rafał Kuźmicki, jesteśmy częścią Parlamentu Europejskiego.- Ignorując taką debatę, nie wyjaśniając swojej motywację do zmian i reform w kraju, rząd PiS daje pole do domysłów – stwierdził gość audycji i powiedział, że politycy nie wykorzystują szansy, aby bronić swojego zdania.

Zdaniem Oskara Kidy, cała ta debata to była jedna, wielka tragifarsa, która miała na celu zdyskredytować Polskę i polski rząd. Została jednak przeprowadzona tak nieudolnie, że przyniosła skutek odwrotny do zamierzonego. - Mówi się, że na Marszu Niepodległości maszerowało 60 tys. faszystów i neonazistów, a zupełnie przemilcza się fakt, że prawdziwi faszyści organizują sobie manifestacje w Berlinie z okazji 30. rocznicy śmierci Rudolfa Hessa. Tamto wydarzenie nie wywołało bowiem żadnej reakcji polityków Unii Europejskiej ani mediów – tłumaczył Kida. - Jestem przekonany, że wkrótce posypią się do prokuratury doniesienia o możliwości popełnienia przestępstwa z art. 129 Kodeksu Karnego, czyli tzw. zdrady dyplomatycznej przez europosłów PO – dodał przedstawiciel Młodych dla Wolności.

Daniel Witowski powiedział zaś, że istotne jest rozróżnienie zatroskania o sytuację Polski i zdradę jego interesu. – Jeżeli przenosimy takie sprawy na forum międzynarodowe i dajemy się ponieść fantazji europarlamentarzystów, którzy są związani z obozem lewicy, to jest to zdrada i pomówienie państwa polskiego – tłumaczył gość audycji. - Są to dyfamacje pod adresem uczciwych ludzi, którzy przyszli na Marsz, aby świętować kolejną rocznicę odzyskania niepodległości.

Zdaniem Daniela Witowskiego, kiedy we Francji imigranci ścierają się z policją i dochodzi do użycia przemocy, w innych krajach policja usuwa manifestujących za pomocą pałek i gazu, my dyskutujmy o tym, czy w Polsce mamy renesans faszyzmu, a w całej hucpie uczestniczą posłowie partii, która rządziła Polską przez 8 lat – dodał Witowski.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji był Jan Białostocki

Polskie Radio 24/kawa

Więcej z cyklu Młoda audycja polityczna 

_______________________

Data emisji: 19.11.17

Godzina emisji: 10:10

 

Czytaj także

Parlament Europejski wzywa rząd, by potępił Marsz Niepodległości. "Ksenofobiczny i faszystowski"

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2017 18:00
Wraz z rezolucją dotyczącą przestrzegania postanowień dotyczących praworządności i praw podstawowych, europosłowie przegłosowali  poprawkę wzywającą polski rząd do potępienia "ksenofobicznego i faszystowskiego" marszu, który miał miejsce w Warszawie 11 listopada. O sprawie mówili w Debacie Dnia Aleksander Majewski (Sieci) i Mateusz Baczyński (Onet.pl).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Debata Dnia: Publicyści o żądaniach Schetyny po Marszu Niepodległości

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2017 18:33
„W związku z brakiem reakcji na mowę nienawiści na Marszu Niepodległości żądamy dymisji Beaty Szydło i jej rządu. W innym wypadku, w przyszłym tygodniu, wspólnie z Nowoczesną i PSL, złożymy wniosek o konstruktywne wotum nieufności” – powiedział lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna. Jego słowa komentowali w Debacie Dnia Mikołaj Wójcik (Fakt), Damian Cygan (DoRzeczy.pl) i Jakub Jałowiczor (Gość Niedzielny).
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wall Street Journal" prostuje informacje o Marszu Niepodległości. "Mamy siłę przebicia"

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2017 09:43
Amerykański dziennik zamieścił sprostowanie i wyjaśnienie do fragmentu swojej relacji z Marszu Niepodległości w Warszawie 11 listopada. "Wall Street Journal" przyznał m.in., że błędnie napisano, iż na moście w Warszawie wisiał transparent z napisem "módlmy się za islamski holokaust". O komentarzach po Marszu Niepodległości mówili w audycji Debata Poranka Tomasz Sakiewicz (red. nacz. Gazety Polskiej), Stanisław Janecki (Sieci) i Bartłomiej Radziejewski (Nowa Konfederacja).
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Skandaliczne” słowa Guya Verhofstadta. Będą pozwy

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2017 17:00
Reduta Dobrego Imienia składa dwa pozwy przeciwko europarlamentarzyście Guyowi Verhofstadtowi. Powodem pozwów jest – jak uzasadniono – „skandaliczna wypowiedź” europarlamentarzysty na temat sobotniego Marszu Niepodległości. W Polskim Radiu 24 rozmowa z Maciejem Świrskim, założycielem RDI.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Felieton Grossa o Marszu Niepodległości. "Trzeba podjąć polemikę z kłamliwymi tezami"

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2017 12:33
Tomasz Jan Grossa w komentarzu w dzienniku "New York Times" napisał, że polskie władze są odpowiedzialne za rozpalenie neofaszystowskich nastrojów. Felieton historyka na temat Marszu Niepodległości skomentował w Polskim Radiu 24 Marcin Makowski z Tygodnika "Do Rzeczy".
rozwiń zwiń