X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Donald Tusk przeciw krzyżom w urzędach. Jan Rulewski: sprzeczne z tym, co zapowiadał

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2021 14:41
- Tusk usiłuje nadążać za opinią publiczną. Nie da się ukryć, że opinia publiczna, po różnych doświadczeniach polskich odchodzi od ideałów, których symbolem był Jan Paweł II i w ślad za nim Solidarność - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Rulewski, b. opozycjonista. Gośćmi "Debaty opozycjonistów" byli także Andrzej Michałowski i Andrzej Rozpłochowski. 
Donald Tusk
Donald TuskFoto: PAP/Tytus Żmijewski

Pełniący obowiązki przewodniczący PO Donald Tusk przyznał, że w kościołach nie powinny wisieć krzyże. - Bardzo chciałbym, żeby tym miejscem, w którym ci, którzy wierzą, mogli się spotkać w pokoju i wzajemnym zaufaniu, pomodlić się, żeby to były kościoły, a nie urzędy publiczne czy szkoły. Szkoła powinna uczyć nas wzajemnego respektu i szacunku, niezależnie od tego, czy ktoś jest wierzący, czy nie - zaznaczył polityk.

Tomasz Rzymkowski 663.jpg
Donald Tusk chce usunięcia krzyży z przestrzeni publicznej. Rzymkowski: uprawia festiwal hipokryzji

- To, co mówi, to oczywiście jest sprzeczne, w pewnej części, z tym, co jako założyciel chadecji zapowiadał i w części realizował - mówię o finansowaniu Świątyni Opatrzności Bożej i KUL. Mnóstwo inicjatyw konkretnych bym wskazał, niezależnie od ideowych. Myślę, że Tusk usiłuje nadążać za opinią publiczną. Nie da się ukryć, że opinia publiczna, po różnych doświadczeniach polskich odchodzi od ideałów, których symbolem byli Jan Paweł II i w ślad za nim Solidarność i inni ludzie. To zwrot w lewo, by wybrać wyborców z lewicy - ocenił Jan Rulewski. 

Donald Tusk jak Bolesław Bierut

- Tusk się powołuje na swoje utożsamienie z Solidarnością, a tymvczasem nawet nie uszanował Solidarności, o której mówił, że z nią się utożsamia. To kłamca i cynik, człowiek bez zasad moralnych i honoru. Typ podły i bezwzględny - tak, jak koledzy jego dziadka z Wehrmachtu, którzy w sierpniu 1944 rozwalili Wolę i ludzi w Powstaniu Warszawskim. Taki jest Tusk - wskazał Andrzej Michałowski. 

Czytaj także: 

- Donald Tusk, jak Bolesław Bierut, który na początku swojej kariery prowadzał się z prymasem pod baldachimem, po zakończeniu wojny, tak Tusk ze swoją rodziną pozował na tle krzyża z Jezusem Ukrzyżowanym, a dzisiaj chce zdejmować krzyże. Obydwaj są siebie godni - ocenił Andrzej Rozpłochowski. 


Posłuchaj
25:10 Debatapopozjonistow - PR24_mp3 2021_08_07-13-35-16.mp3 Andrzej Rozpłochowski, Andrzej Michałowski i Jan Rulewski o sytuacji politycznej w Polsce ("Temat dnia"/ PR24)

 

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja: "Temat dnia"

Prowadzący: Tadeusz Płużański

GościeAndrzej Rozpłochowski (śląska Solidarność), Andrzej Michałowski (Solidarność Gdańsk), Jan Rulewski (Solidarność bydgoska)

Data emisji: 07.08.2021

Godzina emisji: 13.33


mbl

Czytaj także

Święto Pracy w okresie PRL. Andrzej Rozpłochowski: bojkotowaliśmy komunistyczne uroczystości

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2021 15:13
Najważniejsze dla mnie, to pierwszy 1 maja i 3 maja już w ramach Solidarności. Czyli 1 maja i 3 maja w roku 1981. My w ramach MKZ Katowice 1 maja bojkotowaliśmy komunistyczne uroczystości, a swoją obecność pokazywaliśmy w specjalnie zamówionych mszach świętych w dziesiątkach, setkach parafii na terenie Górnego Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego - wspominał w Polskim Radiu 24 działacz śląskiej Solidarności Andrzej Rozpłochowski. Gośćmi audycji byli także działacze antykomunistyczni: Andrzej Michałowski z Gdańska i Jan Rulewski z Bydgoszczy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sąd odrzucił wniosek aresztowy dla kontrolera ze Smoleńska. Rozpłochowski: wstyd i hańba

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2021 15:23
- To środowisko sędziowskie w sposób najbardziej konsekwentny kontynuuje dziedzictwo i ciągłość po komunistycznym PRL-u. I my samymi apelami, samymi wyrazami oburzenia, ubolewania, problemu nie rozwiążemy. Oni nam się śmieją w twarz - mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Rozpłochowski, komentując decyzję sądu, by nie aresztować kontrolera ze Smoleńska, który doprowadził do katastrofy smoleńskiej.
rozwiń zwiń