X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Absolutnie dominują kobiety". Podsumowanie 2020 roku w sztuce

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2020 15:16
- Ten mijający rok absolutnie należy do kobiet - powiedziała w Polskim Radiu 24 Monika Małkowska, krytyk sztuki i publicysta. Gośćmi audycji "Debata Kulturalna" byli także Elżbieta Wrotnowska-Gmyz (dyrektor Instytutu Teatralnego) oraz Tomasz Zapert (publicysta).
Audio
  • Podsumowanie 2020 roku w sztuce (PR24/Debata Kulturalna)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: SeventyFour/shutterstock

Monika Małkowska wśród kobiet, do których "należał 2020 rok" wymieniła m.in. Tamarę Łępicką oraz Magdalenę Abakanowicz. - Jeśli chodzi o wystawy, które miały szczęście, że się otwierały jeszcze przy tym lekkim poluzowaniu, kiedy można było chodzić po galeriach i oglądać, absolutnie dominują kobiety - podkreśliła.

sztuka epidemia 1200.jpg
Rafał Kamecki: w czasie pandemii wzrosła liczba kolekcjonerów sztuki

Posłuchaj
48:29 [i] 31.12.2020 R. DEBATA KULTURALNA.mp3 Podsumowanie 2020 roku w sztuce (PR24/Debata Kulturalna)

- Rzeczywiście wszystkie moje znajome galerie (...) i ludzie, którzy prowadzą galerie tam, gdzie jest sztuka współczesna i jest to galeria komercyjna, a równocześnie artystyczna, są bardzo zadowoleni z upływającego roku - zaznaczyła gość audycji.

Czytaj także:

Podobnie, jej zdaniem, wygląda sytuacja domów aukcyjnych. - Nienotowany dotąd sukces, jeśli chodzi o sprzedaż - powiedziała gość Polskiego Radia 24. - Padł rekord, w grudniu, czyli niedawno, w wykonaniu Wojciecha Fangora, który i tak był królem aukcji współczesnych. On pobił rekord, nawet jeśli chodzi o sztukę klasyczną, czyli tę bardziej zachowawczą - mówiła Małkowska.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Debata Kulturalna
Prowadzący: Magdalena Piejko
Gość: Monika Małkowska (krytyk sztuki, publicysta), Elżbieta Wrotnowska-Gmyz (dyrektor Instytutu Teatralnego), Tomasz Zapert (publicysta)
Data emisji: 31.12.2020
Godzina emisji: 14.06

itom/pr24

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Archiwum Pawła Pierścińskiego. Monika Szewczyk-Wittek: to okazja do poznania artysty na nowo

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2020 23:00
- Ten projekt polega na skatalogowaniu, a następnie zarchiwizowaniu i zdigitalizowaniu 2,5 tys. negatywów, które znajdują się w bardzo obszernym archiwum analogowym Pawła Pierścińskiego. Zostało ono przekazane przez artystę Katarzynie Sagatowskiej - powiedziała na antenie Polskiego Radia 24 Monika Szewczyk-Wittek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Młodopolscy artyści z wzajemnością czerpali z Wysp Brytyjskich

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2020 17:34
- Zarówno brytyjski ruch Arts and Crafts, jak i sztuki dekoracyjne Młodej Polski opierały się na koncepcie, że przedmioty są nośnikiem pewnego etosu. W przypadku artystów młodopolskich był to etos niepodległościowy. Ponadto oba te ruchy były oparte na maksymie "sztuka dla wszystkich" i "piękno dla wszystkich" - mówiła Julia Griffin, współautorka pracy naukowej "Young Poland: The Polish Arts and Crafts Movement, 1890-1918".
rozwiń zwiń