X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Małe grupki ludzi, ale finansowane przez organizacje międzynarodowe". Wróblewski o ruchu LGBT

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2020 10:12
- Widzimy w tej chwili LGBT jako ruch społeczny podsycany odgórnie, a nie oddolnie. To małe grupki ludzi, ale finansowane przez organizacje międzynarodowe - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Artur Wróblewski z Uczelni Łazarskiego. Gośćmi audycji byli także dr Krzysztof Karnkowski ("Gazeta Polska Codziennie") i Paweł Badzio ("Gazeta Obywatelska").
Protest działaczy LGBT na Krakowskim Przedmieściu
Protest działaczy LGBT na Krakowskim PrzedmieściuFoto: PAP/Radek Pietruszka

Protestujący w piątek na Krakowskim Przedmieściu działacze LGBT próbowali utrudnić działania policjantów związane z zatrzymaniem aktywisty, wobec którego sąd zastosował dwumiesięczny areszt. Zatrzymany działacz LGBT Michał Sz., podający się za "Małgorzatę" ps. Margot, brał udział w demolowaniu samochodu fundacji pro-life, napaści na jej działacza, a ostatnio także w profanacjach warszawskich pomników.

Zdaniem Krzysztofa Karnkowskiego "przez najbliższe kilka lat - bo w Polsce nie będą organizowane żadne wybory - będzie grzanie narracji wokół konfliktu obyczajowego". - Będzie się on nasilał, bo spora część młodego pokolenia, która do tej pory była obojętna wobec polityki, jest wręcz nadwrażliwa na tę tematykę - powiedział dziennikarz. 

20807276lgbt1200.jpg
Awantura na Krakowskim Przedmieściu. Aktywiści LGBT próbowali zablokować wykonanie postanowienia sądu

- Tematem zwiększenia praw społeczności LGBT opozycja może spełnić swoje marzenie, które miała od lat, czyli porwać przynajmniej część najmłodszego pokolenia. Ale to nie tylko klientela opozycji, to różne środowiska - dodał. 

Czytaj także:

Paweł Badzio z kolei przypomniał, że "z opracowań dotyczących taktyki środowisk LGBT można się dowiedzieć między innymi, że "prawa gejów to znacznie za mało - ich zdaniem trzeba doprowadzać do dekonstrukcji, destabilizacji kategorii płci w społeczeństwie, a także do destrukcji obecnego systemu społecznego".

Według Artura Wróblewskiego "widzimy w tej chwili LGBT jako ruch społeczny podsycany odgórnie, a niekoniecznie oddolnie". - To są małe grupki ludzi, ale finansowane przez organizacje międzynarodowe - stwierdził publicysta.

W piątek aktywiści LGBT usiedli na chodniku pod pomnikiem Mikołaja Kopernika oraz na jezdni i blokowali przejazd policyjnego auta, w którym siedział m.in. Michał Sz. Pojazd otoczył policyjny kordon. Michał Sz. został zatrzymany pod kościołem św. Krzyża.

Gdy samochód z aktywistą ruszył, doszło do przepychanek z policją, która go eskortowała. Kilka osób upadło na ziemię i zostało przytrzymanych przez funkcjonariuszy. Radiowóz z Michałem Sz. odjechał, ale protest wciąż trwał. Aktywiści byli zatrzymywani przez policjantów.

Więcej w nagraniu. 

Posłuchaj
50:07 PR24_MPLS 2020_08_08-09-05-57.mp3 Publicyści o ruchu LGBT (Debata w PR24)

 

***

Audycja: "Debata w PR24"

Prowadzący: Jerzy Jachowicz

Goście: Paweł Badzio ("Gazeta Obywatelska")dr Artur Wróblewski (Uczelnia Łazarskiego), dr Krzysztof Karnkowski ("GPC")

Data emisji: 08.08.2020

Godzina: 09.09

bartos/PAP/IAR

Zobacz więcej na temat: Polskie Radio 24 POLSKA LGBT
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Uszanujcie nasze świętości". Apel abp. Jędraszewskiego po profanacji figury Chrystusa

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2020 04:55
- Uszanujcie nas w imię prawdziwej tolerancji, w imię uznania tego, kim jesteśmy jako polski naród. Uszanujcie nas. Mamy do tego święte prawo - apelował abp Marek Jędraszewski, nawiązując do profanacji figury Chrystusa przed Bazyliką św. Krzyża.
rozwiń zwiń