X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

"Wizerunkowe zwycięstwo". Dr Wróblewski o wotum zaufania dla rządu

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2020 11:00
- Gdy Rafał Trzaskowski był w Gdańsku, premier zorganizował głosowanie nad wotum zaufania i ten temat zdominował przekazy medialne. Pijarowo było to dobrze pomyślane. Było też odpowiedzią na wnioski o wotum nieufności, które zgłoszono wobec ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego - mówił w Polskim Radiu 24 dr Artur Wróblewski z Uczelni Łazarskiego. Gośćmi byli również Karol Gac ("Do Rzeczy") i socjolog Krzysztof Karnkowski. 
Audio
  • Publicyści o wotum zaufania dla rządu Mateusza Morawieckiego (Debata w PR24)
Premier Mateusz Morawiecki podczas wystąpienia w Sejmie
Premier Mateusz Morawiecki podczas wystąpienia w SejmieFoto: PAP/Mateusz Marek

Sejm w czwartkowym głosowaniu udzielił wotum zaufania rządowi Mateusza Morawieckiego. "Za" głosowało 235 posłów, 219 było przeciw, 2 wstrzymało się od głosu.Jak tłumaczył wcześniej Mateusz Morawiecki, poprosił o wotum zaufania po rozmowie z prezydentem Andrzejem Dudą, który zaproponował mu, "żeby przeciąć ten festiwal awantur, który próbuje urządzać opozycja". 

Premier Morawiecki twitter 1200.jpg
Publicysta: test na wotum zaufania wypadł dla rządzących celująco

Artur Wróblewski przypomniał, że wniosek o wotum zaufania jest kwintesencją demokracji. - Premier zwrócił się o potwierdzenie zaufania większości rządzącej i wygrał to głosowanie. Nie można bardziej potwierdzić swojego mandatu do rządzenia - powiedział gość Polskiego Radia 24. - Premier potwierdził też konsolidację w obozie Zjednoczonej Prawicy, bo było nie najlepiej w kontekście sporu o datę 10 maja z Porozumieniem Jarosława Gowina - dodał. 

Jego zdaniem była to też udana próba przejęcia inicjatywy politycznej. - Gdy Rafał Trzaskowski był w Gdańsku, premier zorganizował głosowanie nad wotum zaufania i ten temat zdominował przekazy medialne. Pijarowo było to dobrze pomyślane. Było też odpowiedzią na wnioski o wotum nieufności, które zgłoszono wobec ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. To było wizerunkowe zwycięstwo rządu - stwierdził politolog.  

Element kampanii prezydenta Andrzeja Dudy

Krzysztof Karnkowski zauważył, że wystąpienie premiera i głosowanie było elementem kampanii prezydenta Andrzeja Dudy. - Najważniejsze nie było jednak głosowanie, a wystąpienie premiera Mateusza Morawieckiego i jego odpowiedzi na pytania opozycji. Prezydent należy do obozu władzy, jeżeli dostaje mu się od opozycji, to wtedy, gdy realizuje program PiS. Próbuje się go też obciążyć niedogodnościami w związku epidemią koronawirusa - tłumaczył  socjolog.

Podkreślił przy tym znaczenie wypowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego skierowanej do rolników. - Pamiętajmy o tym, że dla Andrzeja Dudy prawdopodobnie kluczowe będzie zachowanie elektoratu Władysława Kosiniaka-Kamysza w wyścigu prezydenckim. Z tego punktu widzenia to było bardzo słuszne posunięcie - powiedział. 

Rozbicie narracji opozycji

Natomiast Karol Gac ocenił, że wystąpienie o wotum zaufania miało posłużyć mobilizacji elektoratu Zjednoczonej Prawicy. - Zagranie premiera Mateusza Morawieckiego było sprytne, a jego wystąpienie bardzo dobre. Było dużo liczb, konkretów i faktów. Rozbił w pył narrację opozycji. Bardzo mocno podkreślał rolę prezydenta Andrzeja Dudy, pokazał też, że obóz Zjednoczonej Prawicy stanowi jedną drużynę. Zasadne było również odwołanie się do elektoratu wiejskiego, który będzie kluczowy przy drugiej turze wyborów prezydenckich - podsumował gość Polskiego Radia 24.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Debata PR24"
Prowadzi: Jerzy Jachowicz
Goście:  Karol Gac ("Do Rzeczy"), dr Krzysztof Karnkowski (socjolog i publicysta), Artur Wróblewski (Uczelnia Łazarskiego)
Data emisji: 06.06.2020
Godzina emisji: 09.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Ważne jest nadanie kampanii Andrzeja Dudy nowego tempa". Tomasz Truskawa o wotum zaufania

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2020 16:22
- Premier podkreślał, że wspólnie z prezydentem zdecydował się na ten krok dotyczący wotum zaufania w Sejmie, podkreślał też rolę prezydenta w poszczególnych dzianiach rządu - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Truskawa ze Stowarzyszenia Wolnego Słowa.
rozwiń zwiń