X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Manasterski: "efekt Trzaskowskiego" wynika ze słabości kontrkandydatów opozycyjnych

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2020 11:00
- Biorąc pod uwagę, jak blado wypadli w tej kampanii Robert Biedroń, Władysław Kosiniak-Kamysz, który też zbierał premię tylko za to, że nic nie robił, w związku z czym się nie kompromitował - teraz ta premia wróciła do kandydata PO - mówił w Polskim Radiu 24 Miłosz Manasterski, szef Agencji Informacyjnej. Gośćmi "Debaty PR24" byli także dr Krzysztof Karnkowski z "Gazety Polskiej", publicysta i socjolog oraz Artur Wróblewski, politolog z Uczelni Łazarskiego.
Audio
  • Publicyści i komentatorzy o kandydaturze Rafała Trzaskowskiego w wyborach prezydenckich ("Debata PR24")
Rafał Trzaskowski podczas kampanijnego spotkania w Solcu Kujawskim
Rafał Trzaskowski podczas kampanijnego spotkania w Solcu KujawskimFoto: PAP/Tytus Żmijewski
shutterstock_trzaskowski 1200.jpg
"Odbić elektorat zniechęcony do PO". Gajewski o celach Trzaskowskiego

Decyzja Koalicji Obywatelskiej o wycofaniu kandydatury Małgorzaty Kidawy-Błońskiej i wystawieniu w jej miejsce Rafała Trzaskowskiego zmieniła oblicze kampanii wyborczej. Z najnowszych sondaży wynika, że prezydent Warszawy bardzo szybko odrobił dramatyczną stratę, do jakiej doprowadziła poprzednia kandydatka. O "efekcie Trzaskowskiego" mówili w Polskim Radiu 24 dr Krzysztof Karnkowski, Miłosz Manasterski i Artur Wróblewski.

Dr Krzysztof Karnkowski z "Gazety Polskiej" stwierdził, że głównym elementem powodującym poważną zmianę poparcia w ostatnich sondażach, z których wynika, że prezydent Andrzej Duda traci nawet 20 punktów proc., jest frekwencja wyborcza.

>>> [CZYTAJ RÓWNIEŻ] Radosław Fogiel: za Rafałem Trzaskowskim nie stoi wiarygodność zrealizowanych obietnic

- Okazuje się, że zwolennicy Platformy Obywatelskiej, przynajmniej jakaś ich zauważalna część, jest bardzo zdyscyplinowana. Są to osoby, które - kiedy mówiono im, że wybory są zagrożeniem dla ich zdrowia i życia - po prostu wycofały się z deklarowanego udziału i zniknęły z sondaży. Tymczasem okazuje się, że gdy tylko zmienił się kandydat i przestano mówić, że wybory to jakieś wielkie zagrożenie, to ten sam elektorat, który wcześniej deklarował brak udziału, deklaruje poparcie dla Rafała Trzaskowskiego - mówił publicysta. Podkreślił, że nie podejrzewa, aby Andrzej Duda faktycznie stracił poparcie osób, które wcześniej go wskazywały w sondażach, a wszystko wynika z kwestii gwałtownej zmiany deklarowanej frekwencji.

Miłosz Manasterski z Agencji Informacyjnej zgodził się z Krzysztofem Karnkowskim. Jak podkreślił "efekt nowości Rafała Trzaskowskiego jest też efektem słabości kontrkandydatów opozycyjnych".

>>> [ZOBACZ TAKŻE] "To nie zmieni sytuacji Platformy Obywatelskiej". Artur Wróblewski o Rafale Trzaskowskim

Jak stwierdził, wystarczyło, by PO wprowadziła "do puli" kogokolwiek nowego i to już wystarczyło, aby nastąpił efekt odbicia od dna. - Biorąc pod uwagę, jak blado wypadli w tej kampanii Robert Biedroń, Władysław Kosiniak-Kamysz, który też zbierał premię tylko za to, że nic nie robił, w związku z czym się nie kompromitował w przeciwieństwie do Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, która to robiła - teraz ta premia wróciła do kandydata PO - mówił Miłosz Manasterski.

hołownia 1200 twitter.jpg
"Jego bezpartyjność to hipokryzja". Marcin Makowski o Szymonie Hołowni

Artur Wróblewski z Uczelni Łazarskiego zwrócił z kolei uwagę na gwałtowną brutalizację narracji kampanijnej Rafała Trzaskowskiego, którą można było dostrzec w jego wypowiedzi do dziennikarzy TVP Info, którym zagroził, że już niebawem nie będą mogli zadawać pytań.

- Rafał Trzaskowski może się okazać takim "teflonowym kandydatem". [...] Wszystko, co zrobił, lub czego nie zrobił - to mu nie szkodzi. Nikt go nie rozlicza z tego, co się wydarzyło: że wykluł się z innej kandydatki, że nie ma legitymacji dołów partyjnych, bo to zarząd partii zadecydował, że go podmieniono, nikt na niego nie głosował w partii, popełniał różne błędy, jak choćby wpadki w Warszawie. Ale nic się do niego nie przykleja - mówił politolog.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Debata PR24"
Prowadzi: Jerzy Jachowicz
Goście: dr Krzysztof Karnkowski ("Gazeta Polska"), Miłosz Manasterski (Agencja Informacyjna), Artur Wróblewski (Uczelnia Łazarskiego)
Data emisji: 23.05.2020
Godzina emisji: 09.06

PR24/jmo

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Manasterski: zawsze są spory w koalicji. To nie znaczy, że Zjednoczona Prawica ma przestać istnieć

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2020 10:49
- Zawsze koalicjanci prowadzą różnego rodzaju spory, te spory na całym świecie są obserwowane przez media. Może problem w tym, że my się odzwyczailiśmy od takiego myślenia, że spory w łonie Zjednoczonej Prawicy wychodzą na zewnątrz - mówił w Polskim Radiu 24 Miłosz Manasterski z Agencji Informacyjnej. Gośćmi "Debaty PR24" byli także politolog Artur Wróblewski z Uczelni Łazarskiego i publicysta Krzysztof Karnkowski z "Gazety Polskiej Codziennie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Młyńczyk: przedłużająca się kampania męczy odbiorców

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2020 13:59
- Kampania bardziej męczy odbiorców, niż cokolwiek jeszcze wnosi do debaty, której poziom jest dramatycznie niski - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Łukasz Młyńczyk, politolog z Uniwersytetu Zielonogórskiego.
rozwiń zwiń