X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Maciej Mazurek: Polska staje się krajem dojrzałej demokracji

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2019 10:05
- Zaskoczyła mnie frekwencja, której poziom przez całe lata nie był wysoki, z czego z kolei wynikała słaba legitymizacja systemu, to się zmieniło. To dobry prognostyk na przyszłość, wskazujący na to, że Polska staje się krajem dojrzałej demokracji – mówił w Polskim Radiu 24 Maciej Mazurek. W debacie wzięli także udział publicyści Michał Wróblewski oraz Krzysztof Karnkowski.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Krzysztof Karnkowski zaznaczył, że spodziewałem się lepszego wyniku Prawa i Sprawiedliwości. - Zaskakuje także bardzo dobry wynik Konfederacji, która w poprzednich wcieleniach miała talent do rozbijania się o próg wyborczy w ostatniej chwili. Polskie Stronnictwo Ludowe początkowo sprytnie profilowało się pomiędzy głównymi graczami i pomimo zmiany taktyki osiągnęło dobry rezultat - podkreślał.

wybory parlamentarne liczenie głosów urna wyborcza pap 1200.jpg
Rafał Chwedoruk: wysoka frekwencja pomogła również mniejszym ugrupowaniom

Michał Wróblewski  zwrócił uwagę, że pomimo świetnej kampanii PiS, cześć wyborców, inaczej niż miało to miejsce podczas wyborów do Parlament Europejskiego, odpłynęła od tej partii w ostatnim etapie kampanii. - Wtedy PiS zyskało wyborców, teraz stało się odwrotnie. Mówią o tym czołowi politycy Prawa i Sprawiedliwości, także Jarosław Gowin, wspominając o decyzjach dotyczących przedsiębiorców podjętych pod koniec kampanii, w tym skokowym wzroście płacy minimalnej, a także planów likwidacji 30-krotności limitu składek ZUS – przypominał publicysta.

- Część przedsiębiorców odwróciła się od PiS i zagłosowała na PSL lub Konfederację. To wyraziło się w wystąpieniu Jarosława Kaczyńskiego, który nie cieszył się zbyt mocno z niewątpliwego sukcesu PIS. To przecież pierwsza partia w historii, która przekroczyła ten magiczny próg 8 milionów głosów i osiągnęła 17 pkt. przewagę nad Koalicją Obywatelska. Oczekiwania prezesa PiS były większe – dodał gość audycji.

Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory parlamentarne i zdobyło w Sejmie 235 mandatów. Konkurencyjna Koalicja Obywatelska – 134 mandaty, KW SLD – 49, PSL – 30, Konfederacja – 11, a Mniejszość Niemiecka – jeden mandat. Zjednoczona Prawica ma również 48 senatorów, ale w izbie wyższej większość zdobyli przedstawiciele ugrupowań opozycyjnych.


Debatę prowadził Jerzy Jachowicz.

Polskie Radio 24/ak

--------------------------------------

Data emisji: 19.10.2019

Godzina emisji: 9:06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wojciech Konikiewicz: nie potrzebujemy dziś dzikiej antysystemowości

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2019 20:40
- Dziś polskiej muzyce niepotrzebna jest dzika antysystemowość i bunt za wszelką cenę. Problem polega na tym, że rzeczywistość spowodowała spłaszczenie twórczości tekstowej i zubożenie jej - powiedział w Polskim Radiu 24 Wojciech Konikiewicz, muzyk jazzowy, multiinstrumentalista.
rozwiń zwiń

Czytaj także

S. Gajewski: doświadczenie pokazuje, że J. Kaczyński ma umiejętność zarządzania ambicjami

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2019 21:31
- Dzisiaj piłka jest w grze, ten mecz się musi zakończyć za dwa tygodnie, za miesiąc. Doświadczenie podpowiada, że w przypadku Prawa i Sprawiedliwości zazwyczaj prezes Jarosław Kaczyński posiadał bardzo dobre metody zarządzania ambicjami - mówił Sebastian Gajewski odnosząc się do negocjacji przed powołaniem nowego rządu. Gościem Polskiego Radia 24 był także Jakub Maciejewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Zagórski: dwa miliony głosów więcej pokazują zaufanie Polaków

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2019 15:19
- Jako PiS gwarantujemy stabilność i kontynuację procesu. Spodziewam się, że opozycja będzie dalej eskalować - mówił w audycji Polskiego Radia 24 Marek Zagórski, minister cyfryzacji.
rozwiń zwiń