X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jerzy Kwaśniewski: deklaracja LGBT nie jest źródłem prawa miejscowego

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2019 08:55
- Wszystkie jednostki samorządu terytorialnego muszą działać w granicach prawa. Konstytucja jest tu całkowicie jednoznaczna i mówi, że kompetencje prezydenta miasta zakreślone są granicami upoważnień zawartych w ustawie - powiedział w Polskim Radiu 24 o warszawskiej karcie LGBT mec. Jerzy Kwaśniewski, prezes Instytutu na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris.
Audio
  • 17.03.19 Jakim prawem. Mec. Jerzy Kwaśniewski, prezes Instytutu na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Marc Bruxelle

Deklaracja na rzecz społeczności lesbijek, homoseksualistów, biseksualistów i osób transseksualnych (LGBT+), którą podpisał prezydent Warszawy Rafała Trzaskowskiego składa się z 12 punktów. Przewiduje m.in. utworzenie hostelu dla osób LGBT, które utraciły dach nad głową, uruchomienie programu "Latarnik" w szkołach i patronat ratusza nad Paradą Równości.

- Warszawska deklaracja LGBT nie jest źródłem prawa miejscowego, a zatem nie może kreować praw i obowiązków - stwierdził mec. Jerzy Kwaśniewski. Prezes Instytutu na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris ocenił, że karta podpisana przez Rafała Trzaskowskiego może być jednak uznana za dokument ogłoszony. - Deklaracja zawiera bardzo daleko idące regulacje dotyczące dzieci w szkołach, pracowników jednostek samorządowych oraz kontrahentów miasta. Pytanie więc czy należy się obawiać klauzul antydyskryminacyjnych, czy po prostu mamy do czynienia z politycznym programem? - pytał gość programu.

Mec. Jerzy Kwaśniewski ocenił, że w najbliższym czasie możemy się spodziewać doprecyzowania karty LGBT w licznych aktach prawa miejscowego.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Audycję prowadził Artur Wdowczyk.

Polskie Radio 24

-----------------------------------

Data emisji: 16.03.2019

Godzina emisji: 6.35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Budowa hostelu, edukacja seksualna w szkołach. Sprawdziliśmy, co autorzy Deklaracji LGBT+ planują w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2019 12:58
Deklaracja na rzecz społeczności lesbijek, homoseksualistów, biseksualistów i osób transseksualnych (LGBT+) w Warszawie składa się z 12 punktów. Przewiduje m.in. utworzenie hostelu dla osób LGBT, które utraciły dach nad głową i wejście z edukacją do szkół. W poniedziałek deklarację podpisał prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bronisław Wildstein: deklaracja LGBT to pełzająca rewolucja, element zasadniczej zmiany społecznej

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2019 09:25
- Deklaracja LGBT jest instrumentem do zasadniczej zmiany społecznej. Jest to lewar, którym przeprowadza się rewolucję. Nawet wielu homoseksualistom nie odpowiada agresywna propaganda gejowska - powiedział w Polskim Radiu 24 Bronisław Wildstein, publicysta.
rozwiń zwiń