X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Ekspert: zabijemy rynek bezgotówkowych napraw samochodów

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2019 07:55
- Pierwotnie ustawa miała uregulować działalność tzw. kancelarii odszkodowawczych. Tak, by wyeliminować patologie związane z ich działalnością, m.in. nielegalne pozyskiwanie danych osób poszkodowanych. Przedmiotem regulacji miała być też kwestia wynagrodzeń dla tych kancelarii. Jednak nowe zapisy, które pojawiły się w projekcie ustawy to wylewanie dziecka z kąpielą – mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Tuzinek ze Związku Dealerów Samochodów.
Audio
  • 23.02.19 Jakim prawem. Projekt ustawy o świadczeniu usług w zakresie dochodzenia roszczeń odszkodowawczych
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: pixabay

Ustawa ma dotyczyć nie tylko wypadków samochodowych i roszczeń z tym związanych ale wszystkich wypadków i czynów niedozwolonych czyli sprzecznych z prawem.

Branża motoryzacyjna zainteresowała się projektem w październiku 2018, gdy do projektu dodano zapis mówiący o zakazie dokonywania cesji roszczeń wynikających z czynu niedozwolonego. Warsztaty zarzucają, że to lobby ubezpieczeniowe forsuje te rozwiązania, że jest im nieprzychylne.

- Nowe zapisy uniemożliwiłyby warsztatom i klientom naprawę samochodów tzw. metodą bezgotówkową, polegającą na bezpośrednim rozliczeniu warsztatu dokonującego naprawy z ubezpieczycielem. W praktyce oznaczać to może zainwestowania przez warsztat czasami dużej sumy w naprawę samochodu i oczekiwanie aż klient, który odbierze pieniądze zapłaci za naprawę. W takiej sytuacji może pojawić się konieczność wpłacania przez klientów zaliczek na poczet naprawy. Cofniemy się organizacyjnie do początku lat 90-tych. – podkreślał Paweł Tuzinek.

Więcej w zapisie audycji.

Rozmawiał Artur Wdowczyk.

PR24/ka

____________________ 

Data emisji: 23.02.2019

Godzina emisji: 07:09

Czytaj także

Ubezpieczenia samochodowe: będą nowe przepisy dotyczące kancelarii odszkodowawczych

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2019 20:32
Dziś na autostradzie A2 protestowali przedstawiciele firm odszkodowawczych i warsztatów samochodowych, którzy występowali przeciwko zmianom przepisów regulującym zasady wypłaty odszkodowań przez ubezpieczycieli.
rozwiń zwiń