X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wiceminister sprawiedliwości: dążymy do tego, by sądy były bardziej dostępne

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2019 07:54
- Najbardziej istotną zmianą jest przybliżenie sądu do obywatela. W relacji przedsiębiorca-konsument ten drugi powinien mieć ułatwiony dostęp do sądu - mówił w Polskim Radiu 24 wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak.
Audio
  • 12.01.19 Łukasz Piebiak: chcemy, by sąd był dostępny dla obywateli
Łukasz Piebiak, wiceminister sprawiedliwości
Łukasz Piebiak, wiceminister sprawiedliwościFoto: PR24/PJ

Wiceminister sprawiedliwości zauważył, że w przypadku drobnych roszczeń konsumenckich odległość do sądu może zniechęcać do dochodzenia roszczeń. - Sądy mają być dostępne. O ile dla dużego przedsiębiorcy zapewnienie sobie obsługi prawnej w miejscowości odległej o 600 km nie jest problem to już dochodzenie roszczenia kilkudziesięciozłotowego przestaje mieć sens - powiedział Łukasz Piebiak.

Gość PR24 mówił też o problemie postępowań sądowych w ramach naruszenia dóbr osobistych. - Koncentracja sporów wokół dóbr osobistych w Warszawie zmniejsza szansę na zwycięstwo w sądzie. Zawsze było tak, że lepiej się potykać na własnym gruncie. Duży koncern medialny np. wie jak funkcjonuje sąd, do którego z reguły chodzi - powiedział wiceszef resortu sprawiedliwości.

Więcej w całym nagraniu.

Audycję prowadził Artur Wdowczyk.

Polskie Radio 24/ras

-------------------------

Data emisji: 12.01.2019

Godzina emisji: 7:09

Czytaj także

Jacek Komuda: woźny w sądach był odpowiednikiem dzisiejszego detektywa

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2018 15:05
- Woźny odpowiadał za dostarczanie pozwów. Wiadomo było, że jeśli wybrał się do jakiegoś awanturnika to mogły go spotkać złe rzeczy - mówił w Polskim Radiu 24 pisarz i historyk Jacek Komuda.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cezary Kaźmierczak: branie fałszywych zwolnień lekarskich jest niewłaściwe i niemoralne

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2019 15:03
- Branie fałszywych zwolnień lekarskich to spuścizna systemu postsowieckiego. Wszyscy, którzy w tym uczestniczą po prostu oszukują. Jest to niewłaściwe i niemoralne - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Cezary Kaźmierczak, szef Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jakim prawem". Koniec użytkowania wieczystego

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2019 15:05
Z początkiem roku 2019 w Polsce przestała istnieć instytucja użytkowania wieczystego, którą wielu uważa za relikt PRL-u. Na ten temat w Polskim Radiu 24 mówił eurodeputowany PiS, profesor prawa Karol Karski.
rozwiń zwiń