X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Cezary Kaźmierczak: branie fałszywych zwolnień lekarskich jest niewłaściwe i niemoralne

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2019 15:03
- Branie fałszywych zwolnień lekarskich to spuścizna systemu postsowieckiego. Wszyscy, którzy w tym uczestniczą po prostu oszukują. Jest to niewłaściwe i niemoralne - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Cezary Kaźmierczak, szef Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.
Audio
  • 05.01.19 Jakim Prawem. Cezary Kaźmierczak o praktyce brania fałszywych zwolnień lekarskich
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com

- W tej chwili to jest już nasze państwo i nikt nas nie okupuje. Powinniśmy zmienić nasze zachowania niezależnie od tego, że zarobki w wielu branżach są skandaliczne - stwierdził  Cezary Kaźmierczak. Szef Związku Przedsiębiorców i Pracodawców ocenił również, że "w Polsce powinny zostać zastosowane odwrócone ścieżki kariery". - Jak się pójdzie na policję w Stanach Zjednoczonych, to na recepcji siedzą nie młode osoby, które rozpoczynają karierę, tylko dojrzali mężczyźni. W Polsce zaś służby mundurowe nabywają przywileje emerytalne często już przed 50. rokiem życia - informował gość programu.

Czytaj więcej
lekarz zwolnienie 1200 free.jpg
Chcesz wziąć "lewe" zwolnienie lekarskie? Sprawdź, co ci grozi

Cezary Kaźmierczak ocenił, że braniu fałszywych zwolnień lekarskich sprzyja praca w państwowej instytucji. - W przypadku każdego prywatnego właściciela mało kto by się odważył na tego typu działania. Osoba na fałszywym zwolnieniu miałaby większe szanse rozwoju swojej kariery zawodowej już poza tym przedsiębiorstwem - mówił sarkastycznie szef Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

Według informacji Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Polacy w 2018 roku pobili nowy rekord wystawionych zwolnień lekarskich.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Rozmawiał Artur Wdowczyk.

______________________

Data emisji: 05.01.2019

Godzina emisji: 14:37

 

  

 

 

 

 

 

Czytaj także

Najpierw policjanci, teraz nauczyciele. Trwa masowe przechodzenie na zwolnienia L4

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2018 12:19
W całej Polsce odbywa się protest nauczycieli, którzy masowo przechodzą na zwolnienia lekarskie. Pedagodzy domagają się podwyżek. To kolejna - po policjantach grupa - walcząca o wyższe płace. 
rozwiń zwiń