X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Jolanta Hajdasz: ponieśli śmierć za słowa, które pisali

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2018 15:29
- Szczególnie może bulwersować to, że dwa zabójstwa miały miejsce na terenie Unii Europejskiej. Dziennikarze ponieśli śmierć za słowa, które pisali, a przecież nie byli w terenie dotkniętym konfliktem – powiedziała w Polskim Radiu 24 Jolanta Hajdasz ze Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.
Audio
Jan Kuciak i jego narzeczona Martina Kusznirova zostali zastrzeleni 21 lutego w ich domu w miejscowości Velka Macza
Jan Kuciak i jego narzeczona Martina Kusznirova zostali zastrzeleni 21 lutego w ich domu w miejscowości Velka MaczaFoto: Roman Belogorodov / Shutterstock.com

W ostatnim czasie życie tracili dziennikarze zarówno w Europie, jak i poza nią. Do zabójstw doszło na Malcie, Słowacji oraz w Arabii Saudyjskiej.  

 - Nie ma żadnego prawa, paragrafów, które zatrzymałyby ludzi, chcących w ten sposób uciszyć dziennikarzy. Dziennikarka z Malty opisywała praktyki korupcyjne w swoim państwie. Nikt nie ma dzisiaj wątpliwości, że podłożenie bomby w jej samochodzie w październiku ubiegłego roku miało związek z jej pracą, z ujawnianiem przez nią patologicznych sytuacji. To samo dotyczy Jana Kuciaka. On również opisywał związki polityków swojego kraju z mafią. Najwyższą cenę zapłacił za to on i jego życiowa partnerka. Nie da się zapewnić bezpieczeństwa takim osobom za pomocą paragrafów – podkreśliła Jolanta Hajdasz.

Jak zaznaczyła, ryzyko utraty życia dziennikarza występuje zazwyczaj w innych okolicznościach. - Te sprawy są dla nas bardzo bulwersujące. Bo przyzwyczailiśmy się przez lata, że życie dziennikarza jest zagrożone, kiedy udaje się na teren objęty działaniami wojennymi, kiedy relacjonuje ostry konflikt zbrojny. Natomiast tutaj dziennikarze ponieśli śmierć za słowa, które pisali, a przecież nie byli w terenie dotkniętym konfliktem. Szczególnie nas może bulwersować to, że dwa zabójstwa miały miejsce na terenie Unii Europejskiej – powiedziała.

Więcej w całej audycji.

Rozmawiał Artur Wdowczyk.

Polskie Radio 24/bartos

------------------------

Data emisji: 28.10.2018

Godzina emisji: 14.37

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Arabia Saudyjska: zabójstwo Dżamala Chaszodżdżiego z premedytacją

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2018 17:01
Saudyjska prokuratura oświadczyła, że antyrządowy dziennikarz Dżamal Chaszodżdżi został zamordowany z premedytacją. Jest to sprzeczne z wcześniejszymi oświadczeniami władz, według których dziennikarz zginął w trakcie bójki w konsulacie Arabii Saudyjskiej w Stambule.
rozwiń zwiń