X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jakim Prawem: O przykładach mobbingu

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2018 20:31
Zastraszanie, poniżanie czy nieuzasadniona krytyka. Tego typu zachowania w pracy mieszczą się w definicji mobbingu. Jak wskazywała w audycji Jakim Prawem Ewa Podgórska-Rakiel, prawniczka, ekspertka ds. prawa pracy, do katalogu zachowań nieuprawnionych można zaliczyć również m.in. zlecanie zbyt dużej ilości pracy podwładnemu.
Audio
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: pixabay.com / CC0

– Zdarza się, że osoby, które szybciej niż inni pracownicy wykonują powierzane im zadania, mają więcej obowiązków – mówiła na naszej antenie Ewa Podgórska-Rakiel. – Generalną zasadą jest to, że pracownik powinien dostawać tyle pracy, ile jest w stanie wykonać w czasie pracy. Jeżeli tych zadań jest znacznie więcej, możemy zastanowić się, czy nie mamy do czynienia z mobbingiem – dodawała ekspertka.

Jak podkreślała prawniczka, w takim przypadku sprawy nie rozwiązuje np. podwyższenie wynagrodzenia efektywniejszego pracownika. – Jeżeli są np. dwie osoby, które wykonują tę samą pracę, to powinny one otrzymywać takie samo wynagrodzenie. Inaczej pojawi się bowiem problem dotyczący dyskryminacji płacowej – wyjaśniała Ewa Podgórska-Rakiel.

Więcej o tym, czym jest mobbing, w całej rozmowie z Ewą Podgórską-Rakiel, a także poprzednim magazynie Jakim Prawem, który był poświęcony prześladowaniu podwładnych lub współpracowników w miejscu zatrudnienia.

Gospodarzem programu była Anna Grabowska.

Polskie Radio 24/IAR/zz

Jakim Prawem - więcej audycji

____________________ 

Data emisji: 16.04.18

Godzina emisji: 20:06


Zobacz więcej na temat: Polskie Radio 24 praca mobbing

Czytaj także

Mobbing – koszmar pracownika XXI wieku

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2015 22:50
Mobbing staje się coraz poważniejszą patologią na rynku pracy. – W Polsce wciąż jest zbyt mała świadomość, czym jest mobbing i molestowanie seksualne w pracy. Wiele osób uważa to za normalne praktyki zarządcze – stwierdziła w Polskim Radiu 24 Aleksandra Kuzaj z „Projekt Antymobbing”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mobbing w pracy

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2015 16:43
Za sprawą głośnej afery z Kamilem Durczokiem, byłym szefem „Faktów”, o problemie mobbingu i molestowania w pracy zrobiło się głośno. O tym, czym jest mobbing i jak się go wystrzegać opowiedział w Polskim Radiu 24 mec. Paweł Derlikowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mobbing w pracy - pognębić innego człowieka

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2015 13:54
Po czym rozpoznać mobbing oraz jaki zakres ma to zjawisko w Polsce? Jakie prawa ma pracownik? Na te i inne pytania odpowiadała w Polskim Radiu 24 Jadwiga Piekarska, prezes Stowarzyszenia Antymobbingowego w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mobbing i patologie środowiska pracy mogą dotyczyć każdego pracownika

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2017 12:17
Zjawisko mobbingu znane jest pracownikiem od dawna, jednak dopiero w latach 90. zajęto się nim od strony formalnej. Wcześniej utożsamiano je ze zwykłymi konfliktami w środowisku pracy. O charakterze zjawiska i regulacjach prawnych mówiły w audycji Społeczny Punkt Widzenia Barbara Surdykowska (biuro eksperckie NSZZ “S”) i Ewa Krajewska (sekretarz Krajowej Sekcji Pracowników Bibliotek Publicznych „Solidarności”).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jakim Prawem: Ekspertka o mobbingu

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2018 23:59
Mobbing najczęściej kojarzy się z nękaniem podwładnego przez przełożonego. Jak jednak podkreślała w audycji Jakim Prawem Ewa Podgórska-Rakiel, prawniczka, ekspertka ds. prawa pracy, mobbingować może również współpracownik.
rozwiń zwiń