X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jakim Prawem: Ekspertka o mobbingu

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2018 23:59
Mobbing najczęściej kojarzy się z nękaniem podwładnego przez przełożonego. Jak jednak podkreślała w audycji Jakim Prawem Ewa Podgórska-Rakiel, prawniczka, ekspertka ds. prawa pracy, mobbingować może również współpracownik.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: GlowImages/Eastnews

– Zasadniczo jest tak, że to kadra kierownicza, przełożeni, mobbingują podwładnych. Tak jednak nie jest zawsze. Zdarza się bowiem, że współpracownicy mobbingują się nawzajem – wyjaśniała na naszej antenie Ewa Podgórska-Rakiel, wskazując na przykłady, które mogą świadczyć o nadużyciach.

– To np. utrudnianie wykonywania obowiązków poprzez blokowanie dostępu do informacji albo dzwonienie do pracownika lub współpracownika z prośbą o jakieś informacje, które później okazują się zupełnie nieistotne – tłumaczyła gość Polskiego Radia 24.

Zgodnie z Kodeksem pracy, „mobbing oznacza działania lub zachowania dotyczące pracownika lub skierowane przeciwko pracownikowi, polegające na uporczywym i długotrwałym nękaniu lub zastraszaniu pracownika, wywołujące u niego zaniżoną ocenę przydatności zawodowej, powodujące lub mające na celu poniżenie lub ośmieszenie pracownika, izolowanie go lub wyeliminowanie z zespołu współpracowników”.

Jak zauważyła  Ewa Podgórska-Rakiel, sformułowanie „długotrwałe nękanie” jest mało precyzyjne i subiektywne, zależne od indywidualnych cech danej osoby. – Jedna osoba „załamie się” po tygodniu czy miesiącu, a inna, mocniejsza psychicznie, po pół roku – wskazywała ekspertka.

Więcej w całej audycji.  

Gospodarzem programu była Anna Grabowska.

Polskie Radio 24/zz

____________________ 

Jakim Prawem - więcej audycji

Data emisji: 19.03.18

Godzina emisji: 23:15


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak