X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

"W Gruncie Rzeczy". O kryzysie wiary w Europie

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2019 20:40
- Jeżeli odrzucimy Chrystusa i Dekalog, który przez wieki kształtował Stary Kontynent, to nie będziemy mieć do czynienia z ateizmem. Do Europy zacznie wchodzić inna religia i powstanie kontynent, który z Europą nie będzie miał nic wspólnego - powiedział w Polskim Radiu 24 ks. Daniel Wachowiak.
Audio
  • 15.11.2019, "W Gruncie Rzeczy". Gość: ks. Daniel Wachowiak
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com / Adam Jan Figel

W audycji w "Gruncie Rzeczy" rozmowa dotyczyła Europy, która staje się coraz bardziej laicka. Gość ks. Daniel Wachowiak wraz z prowadzącym audycję Rafałem Dudkiewiczem zastanawiali się, czy kryzys wiary na Starym Kontynencie stał się faktem?

- Potwierdzam - przeżywamy jakiś kryzys. On nie oznacza, że dzieje się coś złego. Ale nie oznacza też, że dzieje się coś dobrego. To boży dar dla człowieka. To iska bożej woli dla Kościoła. Pytanie, co my zrobimy z tym kryzysem? Czy rozwiążemy go na sposób boży czy niestety, na sposób demona, tzn. uciekniemy w kierunku, w którym boży duch by sobie tego nie życzył - powiedział ks. Daniel Wachowiak.

Gość PR24 tłumaczył, że Europa jaką znamy, to kontynent który powstał przede wszystkim na wartościach, które przyniósł ze sobą Jezus Chrystus. Na fundamencie Ewangelii, w połączeniu ze starożytną myślą filozoficzną.

Czy można mówić o Europie, gdy ta odejdzie od swoich korzeni? - pytał prowadzący. Według ks. Daniela Wachowiaka, religia podobnie jak fizyka "nie znosi próżni". 

- Ktoś powie, że Europa jest nieodłącznie związana z wyznawcami Jezusa Chrystusa. A ktoś będzie zdania, że mamy do czynienia z ewolucją - miała korzenie chrześcijańskie, a teraz się od nich odcina i zaczyna być kimś innym. Bardzo prawdopodobne jest natomiast trzecie rozwiązanie - stwierdził duchowny zaproszony do Polskiego Radia 24. Jego zdaniem, może okazać się nią ekspansja "innej religii". - Powstanie wówczas kontynent, który z Europą nie ma nic wspólnego - podsumował ks. Daniel Wachowiak.

Audycję prowadził Rafał Dudkiewicz 

Polskie Radio 24/tb

------------------------------------

Data emisji: 15.11.2019

Godzina emisji: 20.33

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ateizm a Święta Bożego Narodzenia

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2016 21:17
Kolędy, wieczerza wigilijna, łamanie się opłatkiem. Dla chrześcijan to jedne z najważniejszych elementów Świąt Bożego Narodzenia. A dla ateistów? W audycji "Z duszą, czy bez" zastanowiliśmy się, czym jest ateizm oraz jaki wymiar uroczystość upamiętniająca narodziny Jezusa ma dla osób reprezentujących tę doktrynę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Model laicki jest nie do pogodzenia z religią”

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2017 20:30
We wtorek wizytę w Polsce złożył prezydent Turcji Recep Erdogan. Turcja w swoich podstawach miała być republiką świecką. Jednakże prezydenturę Erdogana określa odwrót od tego modelu państwa i zwrot ku obecności religii w polityce. O świeckości państwa w kontekście Turcji mówili w audycji W Gruncie Rzeczy Paweł Grad („Christianitas”) i Jan Maciejewski („Rzeczpospolita”).
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wojna cywilizacji". Przemysł aborcyjny a kształtowanie społeczeństwa

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2019 08:13
- Kto ma władzę ten dyktuje standardy moralne, jak np. w przypadku aborcji w Kanadzie. Zostały ustanowione takie standardy moralne i społeczne, że ci radykałowie są pełnoprawnymi uczestnikami debaty - powiedział publicysta Filip Memches na antenie Polskiego Radia 24.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Terlikowski: serce chrześcijaństwa zaczyna zmieniać miejsce

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2019 19:43
- Japonia jest miejscem, które było kiedyś ściśle związane z Matką Bożą. Jej objawienia w Akita zawierały bardzo mocne rzeczy dotyczące Kościoła - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Terlikowski, filozof i publicysta.
rozwiń zwiń