X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Granica 10 proc. może zostać za kilka miesięcy przebita". Lisicki o rosnącej inflacji

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2022 13:07
- Na krótką metę te rozwiązania mogą przyczynić się do poprawy warunków życia, ale w dłuższym czasie nie powstrzymają inflacji - ocenił Tarczę Antyinflacyjną 2.0 w audycji Polskiego Radia 24 Paweł Lisicki, redaktor naczelny tygodnika "Do Rzeczy".
Paweł Lisicki
Paweł LisickiFoto: Materiały promocyjne/DoRzeczy

Sejm uchwalił ustawę, która ma przyczynić się do obniżenia cen m.in. żywności i paliw. Zakłada ona, że od 1 lutego do 31 lipca stawka podatku VAT na żywność zostanie obniżona do 0. Do 5 proc. obniżony zostanie VAT na prąd i ciepło, natomiast do 8 proc. na paliwa silnikowe.

Za uchwaleniem ustawy głosowało 438 posłów, nikt nie był przeciw, dwóch posłów wstrzymało się od głosu. Teraz ustawa trafi pod obrady Senatu.

Skuteczne na krótką metę

Redaktor naczelny tygodnika "Do Rzeczy" przypomniał, że walka z inflacją jest "strasznie trudna". - Rozumiem intencje rządzących i to, że ta tarcza służy też temu, żeby chronić tych najgorzej zarabiających przed falą inflacji - powiedział Lisicki. - Wszystko wskazuje na to, że sięga ona już 10 proc. rok do roku. To bardzo dużo. Szczególnie jest to widoczne w przypadku produktów żywnościowych - dodał.

Ocenił, że "rząd tylko częściowo ponosi odpowiedzialność" za inflację. Wśród czynników, na które nie miał wpływu, wymienił pandemię oraz rosnące ceny gazu i energii.

Gość audycji wyraził swoje wątpliwości na temat tego, czy tarcze będą skutecznym narzędziem obniżania inflacji w dłuższej perspektywie czasowej.

Czytaj także:

W audycji mowa była także o rzekomym wycieku danych dot. wyposażenia polskiej armii, odrzuceniu przez amerykański senat sankcji wobec Nord Stream 2, a także zasadach funkcjonowania platformy społecznościowej Facebook w Polsce.

Posłuchaj
21:38 PR24_mp3 2022_01_14-12-36-07.mp3 Paweł Lisicki o skuteczności tarcz antyinflacyjnych w dłuższej perspektywie (Północ-Południe/Polskie Radio 24) 

* * *

Audycja: Północ - Południe 

Prowadzący: Mirosław Skowron

Gość: Paweł Lisicki ("Do Rzeczy")

Data emisji: 14.01.2022

Godzina emisji: 12.36

st

Czytaj także

Dodatek osłonowy wszedł w życie. Paweł Pikus: robimy wszystko, by łagodzić efekty podwyżek cen energii

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2022 16:00
- Mamy szereg rozwiązań, które mają zredukować lub zmniejszyć wpływ wysokich podwyżek cen energii i dużej presji inflacyjnej na gospodarstwa domowe i całą gospodarkę - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Pikus (dyrektor Departamentu Elektroenergetyki i Gazu Ministerstwo Klimatu i Środowiska). 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zdecydowane działania rządu przeciw inflacji. Grzędziński: jest szansa na powstrzymanie armagedonu

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2022 19:20
- Zerowy VAT np. na nawozy to ruch rządu do przodu, bo od dłuższego czasu rolnicy alarmują, że nadejdzie cenowy armagedon - mówił w Polskim Radiu 24 Dariusz Grzędziński z tygodnika "Wprost". Gościem audycji był też Jacek Łęski z TVP. 
rozwiń zwiń