X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wystąpienie premiera w PE. Prof. Grosse: politycy innych krajów bezceremonialnie przekraczają swoje kompetencje

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2021 13:43
- Politycy innych krajów europejskich bezceremonialnie przekraczają swoje kompetencje i dobre standardy, ingerując w demokrację w innych krajach członkowskich - ocenił na antenie Polskiego Radia 24 prof. Tomasz Grosse z Instytutu Europeistyki Uniwersytetu Warszawskiego.
Prof. Tomasz Grzegorz Grosse
Prof. Tomasz Grzegorz GrosseFoto: PR24

W Parlamencie Europejskim podczas sesji plenarnej w Strasburgu odbywa się debata na temat praworządności w Polsce. W dyskusji bierze udział premier Mateusz Morawiecki.

pap debata PE 1200.jpg
Debata w Parlamencie Europejskim z udziałem premiera [TRANSMISJA]

- Premier przedstawił rozwiązania, które w przyszłości mogą poprawić funkcjonowanie Unii Europejskiej - podkreślił prof. Tomasz Grosse. Podkreślił, że przedstawione przez szefa polskiego rządu wnioski dotyczą "pogłębiającego się kryzysu Unii o charakterze ustrojowym, który ma dalekosiężne znaczenie dla przyszłości integracji europejskiej".

Posłuchaj
21:08 PR24_mp3 2021_10_19-12-36-45.mp3 Prof. Tomasz Grosse o wnioskach płynących z europarlamentarnej debaty na temat praworządności w Polsce (Północ-południe/Polskie Radio 24) 

Czytaj także:

Głosy reakcji

Gość audycji odniósł się do wystąpień w debacie polityków zagranicznych,  krytycznych wobec słów polskiego premiera. Prof. Grosse skomentował wypowiedź niemieckiego europosła Manfreda Webera, który uznał, że Polacy, "którzy popierają opozycję, są prawdziwymi patriotami". - W ustach niemieckiego polityka dokonywanie oceny polskiego patriotyzmu i próba wspierania opozycji przeciwko premierowi, który przed chwilą wystąpił, jest czymś niesłychanym.  To daleko posunięta ingerencja w wewnętrzne sprawy (państwa - red.) i arogancja w stosunku do (polskiego - red.) premiera - podkreślił.

Prof. Grosse podkreślił, że przy tej okazji można zaobserwować "bardzo niebezpieczne zjawisko". - Politycy europejscy lub z innych państw członkowskich bez żenady ingerują w wewnętrzną demokrację, w tym wypadku w Polsce. W podobny sposób bezceremonialnie przekraczają swoje kompetencje, a na pewno dobre standardy, ingerując w demokrację w innych krajach członkowskich - tłumaczył.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzi: Tadeusz Płużański

Gość: prof. Tomasz Grosse (UW)

Data emisji: 19.10.2021

Godzina:  12.36

st

Czytaj także

"Społeczeństwo będzie pamiętało, że domagali się, by ukarać Polskę". Prof. Drzonek o opozycji

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2021 09:55
- Bez względu na istotę sporu to w interesie państwa polskiego i obywateli jest to, żebyśmy nie płacili żadnych kar. W tym kontekście opozycja zawsze robi sobie pod górkę, bo społeczeństwo będzie pamiętało, że domagali się tego, by ukarać Polskę i Polaków - ocenił w Polskim Radiu 24 prof. Maciej Drzonek, politolog z Uniwersytetu Szczecińskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Mam obawy, iż w tej warstwie politycznej szansa na dialog w PE będzie znikoma". Paruch o wystąpieniu premiera

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2021 11:12
- Są to zupełnie różnie zbudowane opowieści, o ile premier w sensie prawnym wypunktował argumentację, o tyle w sensie politycznym wystąpienia dyskutantów są bardzo ogólnikowe - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Waldemar Paruch, politolog i wykładowca UMCS w Lublinie. 
rozwiń zwiń