X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prof. Grosse o wstrzymaniu prac na polskim Planem Odbudowy: to była osobista decyzja przewodniczącej KE

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 21:57
- Pomimo tego, że nie ma żadnego formalnego związku pomiędzy krajową aprobatą KPO w danym państwie a innymi przesłankami, to tutaj wyraźnie takiego związku doszukała się pani przewodnicząca - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Tomasz Grosse z Uniwersytetu Warszawskiego.
Prof. Tomasz Grzegorz Grosse
Prof. Tomasz Grzegorz GrosseFoto: PR24/PJ

- Komisja Europejska działa bez podstawy prawnej, jeśli chodzi o przedłużanie procedur przyjmowania polskiego Krajowego Planu Odbudowy. To w kompetencji TSUE leży nakładanie kar, jeżeli kraj członkowski nie wykonuje jego wyroków - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller. 

morawiecki forum 1200 .jpg
Premier Mateusz Morawiecki: miejsce Polski jest i będzie w europejskiej rodzinie narodów

Wstrzymanie

Prof. Tomasz Grosse powiedział, że decyzja o wstrzymaniu procedowania była czysto polityczna i została podjęta na długo przed orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego. - Jeszcze przed słynnym orzeczeniem TK mieliśmy sygnały z Brukseli, że pani Layen z przyczyn politycznych, wstrzymuje procedowanie nad polskim Planem Odbudowy. Pod względem formalnym ten plan spełnił wymogi, ale decyzja polityczna o wstrzymanie jest związana z różnymi konfliktami - powiedział.

Czytaj także: 

Gość Polskiego Radia 24 zaznaczył, że Polska jest traktowana w tej sprawie wyjątkowo. - Pomimo tego, że nie ma żadnego formalnego związku pomiędzy krajową aprobatą KPO w danym państwie a innymi przesłankami, to tutaj wyraźnie takiego związku doszukała się pani przewodnicząca - powiedział.

- Jak donoszą dziennikarze z Brukseli, to była jej decyzja o wstrzymaniu procedowania nad naszym Planem Odbudowy -dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
14:40 PR24_mp3 2021_10_14-21-34-54.mp3 prof. Grosse o postawie UE ("Północ-Południe")

* * *

Audycja: "Północ-południe"

Prowadzący: Mateusz Drozda

Gość: prof. Tomasz Grzegorz Grosse (Uniwersytet Warszawski)

Data emisji: 14.10.2021

Godzina: 21:35

dz

Czytaj także

Jan Filip Libicki: PiS nie chce polexitu

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 17:47
- Spór z Komisją Europejską jest sporem, który PiS prowadzi na potrzeby polityki wewnętrznej, dla różnych wewnętrznych swoich powodów. PiS nie chce wychodzić z Unii Europejskiej - mówił w Polskim Radiu 24 senator PSL Jan Filip Libicki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mateusz Wyrwich o sytuacji w UE: teraz rządzi tam Putin

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 20:15
- UE rządzi tak naprawdę Putin. To on decyduje o polityce unijnej. Dostarcza w tej chwili taką ilość gazu, jaką chce. Wpływa to na zadowolenie bądź niezadowolenie ludności poszczególnych państw UE - powiedział w Polskim Radiu 24 Mateusz Wyrwich z tygodnika "Niedziela". Gościem "Debaty dnia" był także Mariusz Gierej z mPolska24.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ćosić: Polska chce pokazać, że nie będzie wdzięczna do końca swoich dni za to, że została członkiem UE

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 20:17
- To, że polski Trybunał Konstytucyjny zdecydował o wyższości prawa polskiego nad prawem unijnym, rzeczywiście wywołało dosyć agresywne reakcje w Brukseli - powiedziała w Polskim Radiu 24 Dominika Ćosić (korespondentka TVP z Brukseli). 
rozwiń zwiń