X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Demokracja jest zastępowana unijną, biurokratyczną dyktaturą". Szczęsnowicz o postępowaniu instytucji UE

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 14:28
- Unia Europejska próbuje sobie podporządkować demokratycznie wybrane władze państwowe. Mamy do czynienia z zaprzeczeniem wyrokom demokratycznym. To demontaż demokracji, która jest zastępowana przez biurokratyczną, unijną dyktaturę - powiedział w Polskim Radiu 24 Igor Szczęsnowicz z "Gazety Polskiej Codziennie".
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Tomasz Bidermann/Shutterstock

Po wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł o niezgodności z polską konstytucją niektórych przepisów Traktatu o Unii Europejskiej, spór z unijnymi instytucjami w tej kwestii zaostrzył się.

Coraz więcej też mówi się o próbach wdrożenia mechanizmu, który uzależniałby przyznawanie środków unijnych od przestrzegania tzw. praworządności. 

Posłuchaj
20:36 _PR24_AAC 2021_10_14-12-37-17.mp3 Igor Szczęsnowicz o sporze pomiędzy Polską a Unią Europejską (Północ-południe)

- Unia Europejska chce podporządkować sobie demokratycznie wybrane władze państwowe. Mamy do czynienia z zaprzeczeniem wyrokom demokratycznym. To demontaż demokracji, która jest zastępowana przez biurokratyczną, unijną dyktaturę - powiedział Igor Szczęsnowicz. 

parlament europejski 1200 free.jpg
W PE będzie debata nt. Polski. "Taką decyzję podjęli przewodniczący grup politycznych w europarlamencie"

Jego zdaniem - w kwestii praworządności - "w Polsce jest wolna dyskusja, są partie polityczne, które w zdecydowany sposób się różnią".

- Na Zachodzie natomiast partie, które się różnią, są spychane na zupełny margines. Jest tam jeden obowiązujący scenariusz, ideologia. Zachód chce, żeby w Polsce było tak jak u nich. Nie uwzględniają naszej specyfiki i wyników wyborów - dodał dziennikarz. 

* * *

Audycja: "Północ-południe"

Prowadzący: Mirosław Skowron

Gość: Igor Szczęsnowicz ("Gazeta Polska Codziennie") 

Data emisji: 14.10.2021

Godzina: 12.36

bartos

Czytaj także

"Nikt nie zamierza wyprowadzać Polski z UE". Prof. Andrzej Gil o rzekomym polexicie

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 09:34
- Próbuje się stworzyć fałszywą wizję PiS jako partii, która dąży do polexitu. Celem jest wzbudzenie emocji, wyprowadzenie ludzi na ulice i ewentualnie obalenie rządu - mówił na antenie Polskiego Radia 24 prof. Andrzej Gil z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
rozwiń zwiń