X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Większość czasu spędzali we własnym gronie". Lisicki o "brataniu się" polityków na imprezie u Roberta Mazurka

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2021 13:44
- Mogę powiedzieć, z tego, co widziałem, że to nie jest tak, jak niektóre media przedstawiają, że następowało jakieś wielkie bratanie się polityków. To polegało na tym, że ludzie, którzy są z różnych obozów politycznych, jedynie witali się ze sobą, a następnie zdecydowaną większość czasu spędzali we własnym gronie - powiedział w audycji "Północ - Południe" na antenie Polskiego Radia 24 Paweł Lisicki, redaktor naczelny "Do Rzeczy".
Paweł Lisicki
Paweł LisickiFoto: Materiały promocyjne/DoRzeczy

Jednym z najbardziej zaskakujących wydarzeń politycznych tego tygodnia są urodziny Roberta Mazurka. Na imprezie zorganizowanej przez dziennikarza byli politycy różnych opcji politycznych. Zdaniem Pawła Lisickiego jest to "burza w szklance wody".

Sakiewicz PR24 1200.jpg
"Nie przyznają się do nich, a to powinno być naturalne". Sakiewicz o nieformalnych rozmowach polityków

- Robert Mazurek zaprosił różnych polityków, z różnych partii, i różnych dziennikarzy, z różnych mediów. Było to prywatne spotkanie. Jeżeli jest coś politycznie problemem, to to, że niektórzy posłowie publicznie twierdzili, że w tym czasie byli gdzie indziej, niż mieli być - stwierdził redaktor naczelny "Do Rzeczy".

Przypomnijmy, że w tym czasie, gdy politycy bawili się na imprezie urodzinowej dziennikarza, w Sejmie przemawiał Marian Banaś, prezes Najwyższej Izby Kontroli.

Posłuchaj
23:09 PR24_mp3 2021_09_23-12-35-12.mp3 Paweł Lisicki o imprezie urodzinowej Roberta Mazurka (Polskie Radio 24 / Północ - Południe)

Największe oburzenie, ze strony tzw. anty-PiS-u, wywołał fakt, że posłowie Platformy Obywatelskiej i Lewicy pojawili się na tej samej imprezie, co politycy Prawa i Sprawiedliwości.

- Nie bardzo rozumiem, czego się oczekiwało - zastanawiał się Paweł Lisicki. - Że Ci ludzie, którzy sprzeczają się ze sobą w Sejmie, to poza nim będą również się zwalczali, przeszkadzali sobie? Nie mogą się spotykać, rozmawiać ze sobą? - pytał.

Czytaj także:

Paweł Lisicki wspomniał XXX Forum Ekonomiczne w Karpaczu. Jak przyznał, także na tym wydarzeniu obecni byli przedstawiciele zarówno opozycji, jak i partii rządzącej.

- Tam również były wieczorami spotkania mniej formalne i ludzie wtedy ze sobą normalnie rozmawiali - powiedział.

Na antenie Polskiego Radia 24 Paweł Lisicki, redaktor naczelny tygodnika "Do Rzeczy", przyznał, że też był na imprezie urodzinowej u Roberta Mazurka.

Mogę powiedzieć, z tego, co widziałem, że to nie jest tak, jak niektóre media przedstawiają, że następowało jakieś wielkie bratanie się polityków - powiedział publicysta. - To "bratanie się" polegało na tym, że ludzie, którzy są z różnych obozów politycznych, jedynie witali się ze sobą, a następnie zdecydowaną większość czasu spędzali we własnym gronie - opowiedział.

Więcej w zapisie audycji. 

  * * *

  Audycja: Północ - Południe 

  Prowadząca: Mirosław Skowron

  Gość: Paweł Lisicki (redaktor naczelny "Do Rzeczy")

  Data emisji: 23.09.2021

  Godzina emisji: 12.35

  bf

  Czytaj także

  Kary za zabawę na urodzinach Mazurka. Siemoniak i Budka oddali się do dyspozycji szefa PO

  Ostatnia aktualizacja: 22.09.2021 15:57
  - Donald Tusk wezwał na rozmowę Borysa Budkę i Tomasza Siemoniaka w związku z niezachowaniem należytych standardów, jakich oczekuje się od wiceprzewodniczących PO. Obaj oddali się do dyspozycji szefa PO - poinformował rzecznik PO Jan Grabiec. Decyzje w ich sprawie podejmie zarząd PO - dodał.
  rozwiń zwiń

  Czytaj także

  "Od swojego powrotu robi porządki twardą ręką". Łosiewicz o Tusku

  Ostatnia aktualizacja: 22.09.2021 19:44
  - Nie zdziwiłabym się, jakby [politycy obecni na imprezie u dziennikarza Roberta Mazurka - red.] stracili stanowiska, bo Donald Tusk od swojego powrotu robi porządki twardą ręką - powiedziała w Polskim Radiu 24 Dorota Łosiewicz (tygodnik "Sieci"). Gościem audycji był także Michał Wróblewski (portal WP).
  rozwiń zwiń