X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"W tym oburzeniu jest dużo hipokryzji". Jankowski o zachowaniu opozycji po słowach posła Brauna

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2021 13:47
- Muszę zaznaczyć, że widziałem oburzenie posłów Lewicy czy Koalicji Obywatelskiej, którzy wprowadzali podobny język na ulice polskich miast. W tym oburzeniu jest duża doza hipokryzji - powiedział w Polskim Radiu 24 Łukasz Jankowski, publicysta Radia WNET.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/Mateusz Marek

Podczas czwartkowych obrad w Sejmie doszło do skandalicznej sytuacji. Po wystąpieniu ministra zdrowia Adama Niedzielskiego głos zabrał Grzegorz Braun (Konfederacja), który zwrócił się do przedmówcy z groźbą. - Będziesz pan wisiał! - powiedział do ministra zdrowia.

Elżbieta Witek PAP-1200.jpg
Grzegorz Braun groził ministrowi zdrowia. Elżbieta Witek: składam zawiadomienie do prokuratury

Celowe wystąpienie

Słowa Grzegorza Brauna wywołały na sali sejmowej oburzenie, chaos i spotkały się ze sprzeciwem wicemarszałek Sejmu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. - Panie pośle, jak się pan w Sejmie zachowuje? To jest wielki skandal - zareagowała. Przeciw takiemu zachowaniu zareagowali zgodnie politycy wszystkich opcji. 

Łukasz Jankowski, potępiając wystąpienie, stwierdził, że w postępowaniu niektórych polityków dostrzega pewną dwulicowość. - Muszę zaznaczyć, że widziałem oburzenie posłów Lewicy czy Koalicji Obywatelskiej, którzy wprowadzali podobny język na ulice polskich miast. W tym oburzeniu jest duża doza hipokryzji - ocenił publicysta.

Czytaj także:

Gość Polskiego Radia 24 zwrócił uwagę także na to, że według niego przemówienie posła Konfederacji było dokładnie przygotowane. - Całe wystąpienie było dziwne. Grzegorz Braun złożył sprzeciw przy propozycji skrócenia wystąpienia do minuty. Widocznie miał ułożoną całą frazę i nie można mówić o przypadku czy emocjach. Jest to tym bardziej oburzające - powiedział.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.


Posłuchaj
20:29 PR24_mp3 2021_09_17-12-36-33.mp3 Łukasz Jankowski o słowach Grzegorza Brauna (Północ-Południe)

***

Audycja: "Północ-południe"

Prowadząca: Mirosław Skowron

Gość: Łukasz Jankowski (Radio WNET)

Data emisji: 17.09.2021

Godzina emisji: 12.36

dz

Czytaj także

Marszałek Sejmu złożyła zawiadomienie do prokuratury po skandalicznych słowach Brauna. Znamy treść pisma

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2021 21:11
"Wypowiedź posła Konfederacji Grzegorza Brauna może wypełniać znamiona czynu zabronionego, o którym mowa w Kodeksie karnym, tj. groźby karalnej" - napisała marszałek Sejmu Elżbieta Witek w zawiadomieniu do prokuratury o możliwości popełnieniu przestępstwa przez Brauna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Braun ukarany za groźby pod adresem ministra zdrowia. Sejm zdecydował o najwyższej karze finansowej

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2021 23:20
Prezydium Sejmu jednogłośnie zdecydowało o najwyższej możliwej karze finansowej dla posła Grzegorza Brauna (Konfederacja) za jego poranną wypowiedź pod adresem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego - poinformował wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty (Lewica).
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie groźba, lecz kwiecisty język". Artur Dziambor o wypowiedzi Grzegorza Brauna

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2021 08:45
- Zamiast omawiać kwestie, związane z Ministerstwem Zdrowia, niestety rozmawiamy o tym, że Grzegorz Braun na koniec powiedział zupełnie niepotrzebne zdanie. Nie pochwalam, ja bym czegoś takiego nigdy nie powiedział - mówił w Polskim Radiu 24 Artur Dziambor, poseł Konfederacji.
rozwiń zwiń