X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jak zagłosuje Sejm ws. stanu wyjątkowego? Liziniewicz o możliwych scenariuszach

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2021 13:10
- Wydaje się, że niespodzianek nie będzie, politycy z obozu rządzącego zagłosują za wprowadzeniem stanu wyjątkowego, czy wszyscy, to się okaże - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Liziniewicz z "Gazety Polskiej Codziennie".
Jacek Liziniewicz
Jacek LiziniewiczFoto: PR24/JW

Sejm rozpatrzy w poniedziałek rozporządzenie prezydenta Andrzeja Dudy o wprowadzeniu stanu wyjątkowego w pasie przygranicznym z Białorusią. Początek obrad zaplanowano na godz. 16:30. Projekt uchwały uchylającej rozporządzenie prezydenta złożyła Lewica.

"Konfederacja nie podbija bębenka"

- Wydaje się oczywiste, że stan wyjątkowy w pasie przygranicznym poprą posłowie Prawa i Sprawiedliwości, tutaj nie powinno być kłopotów. Konfederacja nie podbija rosyjskiego bębenka co warto odnotować i jest miłą odmianą. Cała reszta prawdopodobnie będzie przeciw wprowadzeniu stanu wyjątkowego - powiedział publicysta.

imigranci białoruś granica free 1200.jpg
Premier: nie ma godziny, w której służby białoruskie nie dostarczałyby na granicę migrantów

W pasie przygranicznym z Białorusią, czyli w części województw podlaskiego i lubelskiego, zaczął obowiązywać stan wyjątkowy. Obejmuje on 183 miejscowości. Zgodnie z rozporządzeniem prezydenta stan wyjątkowy został wprowadzony na 30 dni. Zgodnie konstytucją prezydent w ciągu 48 godzin od podpisania rozporządzenia ws. stanu wyjątkowego musi przesłać je do Sejmu.

- To oczywisty ruch w sytuacji planowanych wojskowych ćwiczeń rosyjsko-białoruskich Zapad 2021, ale też na możliwe przenikanie zielonych ludzików w szeregi migrantów, których Aleksander Łukaszenka celowo wypycha pod naszą granicę. Rozsądek nakazuje więc, by zabezpieczyć się przed takimi potencjalnymi zagrożeniami - mówił Jacek Liziniewicz.

Lewica przeciw

Projekt uchwały ws. uchylenia rozporządzenia o wprowadzeniu stanu wyjątkowego na obszarze części województwa podlaskiego oraz części województwa lubelskiego złożył do marszałek Sejmu szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski.

W uzasadnieniu do projektu uchwały znoszącej stan wyjątkowy podkreślono, że rząd we wniosku do prezydenta o wprowadzenie stanu wyjątkowego ani "w późniejszych komunikatach" nie uzasadnił "w sposób wyczerpujący powodów, dla których miałby zostać wprowadzony stan wyjątkowy".

Posłuchaj
17:09 PR24_mp3 2021_09_06-12-40-08.mp3 J. Liziniewicz o sejmowym głosowaniu ws. wprowadzenia stanu wyjątkowego ("Północ - Południe")

***

Audycja: "Północ - Południe"

Prowadzący: Tadeusz Płużański

Gość: Jacek Liziniewicz ("Gazeta Polska Codziennie")

Data emisji: 06.09.2021

Godzina: 12:40 

Czytaj także

Warszawski adwokat nawoływał do ataków na Straż Graniczną. Sprawą zajmie się prokuratura

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2021 17:01
Mecenas Piotr Barczak opublikował zdjęcia funkcjonariuszy w mediach społecznościowych dopisując, że są oni "odpowiedzialni za torturowanie uchodźców" na granicy polsko-białoruskiej. Zastępca Prokuratora Generalnego polecił wszczęcie śledztwa w tej sprawie. - Warszawska prokuratura okręgowa zajmie się sprawą wpisów na Twitterze dotyczących funkcjonariuszy Straży Granicznej - poinformowała  prokuratura. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Marciniak: działania Łukaszenki są obliczone na wywołanie kryzysu politycznego w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2021 17:20
- Celem migracji inspirowanej przez Alaksandra Łukaszenkę, być może przy współpracy z Rosją, jest prowokowanie konfliktu - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Włodzimierz Marciniak z Instytutu Nauk Politycznych PAN, Ambasador RP w Rosji w latach 2016–2020.
rozwiń zwiń