X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Karol Gac: scenariusz kryzysu migracyjnego pisany jest nie w Mińsku, ale w Moskwie

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2021 14:43
- Jestem sceptykiem, jeśli chodzi o realną zmianę nastawienia Europy Zachodniej do Rosji, bo nawet jeśli chwilowo te relacje są chłodne, to mija trochę czasu i wracamy do punktu wyjścia - mówił w Polskim Radiu 24 dr Karol Gac (dorzeczy.pl).
Karol Gac
Karol GacFoto: PR24

10 września rozpoczną się wspólne rosyjsko-białoruskie ćwiczenia wojskowe Zapad-21. Informatorzy "Dziennika Gazety Prawnej" twierdzą, że podczas ćwiczeń może dojść do szeregu prowokacji ze strony białoruskiego reżimu, w tym nawet do przekroczenia granicy państwowej z Litwą.

Jan Parys 1200.jpg
Jan Parys o "Zapad-2021": bezpieczeństwo Polski jest powiązane z bezpieczeństwem krajów bałtyckich

- Ćwiczenia Zapad-21 to są przede wszystkim ćwiczenia Federacji Rosyjskiej, która, to też nie jest zaskakujące, pozwalała sobie na różnego rodzaju działania czy gesty pod adresem państw NATO. Przypomnę, że wielokrotnie była chociażby naruszana przestrzeń powietrzna, (...) swego czasu były problemy na granicy z państwami bałtyckimi, jeśli chodzi właśnie o działania służb rosyjskich. Te bardzo często otwarcie działają na terytorium państw Europy Zachodniej, państw NATO - podkreślił publicysta dorzeczy.pl.

Posłuchaj
22:57 PR24_mp3 2021_09_02-12-35-23.mp3 Karol Gac o ćwiczeniach Zapad-21 ("Północ-Południe") 

Gość audycji odniósł się również do sytuacji na granicy z Białorusią.   

- Polskie władze doskonale zdają sobie sprawę, jakim państwem jest Rosja, a Władimir Putin jakim jest przywódcą. Nie ma najmniejszych wątpliwości, że scenariusz kryzysu migracyjnego pisany jest nie w Mińsku, ale w Moskwie - przypomniał red. Gac. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja: "Północ-południe"

Prowadzący: Mirosław Skowron 

Gość: dr Karol Gac (dorzeczy.pl)

Data emisji: 02.09.2021

Godzina emisji: 12.36

kmp

Czytaj także

"Zapad-2021". Łukaszenka zapowiada: Rosja dostarczy Białorusi ogromną ilość uzbrojenia

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2021 12:50
Aleksander Łukaszenka zapowiada duże dostawy broni z Rosji na Białoruś. W rozmowie z dziennikarzami unikał jednak podania konkretów, o zakup jakiego sprzętu chodzi i na jakich zasadach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niedługo manewry Zapad-21. "DGP": białoruskie oddziały mogą wtargnąć na terytorium Litwy

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2021 09:30
Jak donosi "Dziennik Gazeta Prawna", w trakcie manewrów wojskowych Zapad-21 siły białoruskie mogą przekroczyć granicę z Litwą. W ocenie służb wywiadowczych taki manewr byłby elementem wojny propagandowej Kremla i próbą zastraszenia NATO.
rozwiń zwiń