X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Marek Król: nie przeceniałbym zdolności intelektualnych Jarosława Gowina

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2021 13:23
- Jarosław Gowin ma on ogromne ambicje, które nie są współmierne z jego możliwościami intelektualnymi - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Król, publicysta.
Marek Król
Marek KrólFoto: PR24/MR
gowin mid-21812059 1200.jpg
Jarosław Gowin zaproszony do Pałacu Prezydenckiego. Dziś wręczenie dymisji

Rzecznik rządu Piotr Müller poinformował, że premier podjął decyzję o dymisji Jarosława Gowina, biorąc pod uwagę "przede wszystkim brak wystarczających postępów nad kluczowymi projektami Polskiego Ładu, które należą do jego resortu". W tym kontekście wymienił kredyty mieszkaniowe bez wkładu własnego i ułatwienia formalne w budowie domów. Przypomniał również, że w maju liderzy Zjednoczonej Prawicy - w tym Jarosław Gowin - podpisali wspólnie założenia programowe Polskiego Ładu, który jest niezwykle ważny dla wyjścia z kryzysu związanego z epidemią oraz dla wprowadzenia sprawiedliwej polityki społecznej, gospodarczej i podatkowej. W środę prezydent Andrzej Duda odwołał Jarosława Gowina z funkcji wicepremiera, ministra rozwoju, pracy i technologii.

- Nie przeceniałbym zdolności intelektualnych Jarosława Gowina, miałem okazję poznać go wiele lat temu i myślę, że ma on ogromne ambicje, które nie są współmierne z jego możliwościami intelektualnymi - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 publicysta Marek Król. Jak dodał, "było to widać w ostaniej fazie, ponieważ taka faza napięć i konfliktów ujawnia prawdziwe oblicze człowieka".

Posłuchaj
21:09 PR24_mp3 2021_08_14-12-35-46.mp3 Marek Król: to jest jakiś syndrom neofity (Polskie Radio 24)

Redaktor "Sieci" wskazał, że "to jest jakiś syndrom neofity, który teraz musi wykazać jak bardzo cierpiał w Zjednoczonej Prawicy". - W ZP wszyscy mają ten syndrom, który teraz będzie antyszambrował przed gabinetem Donalda Tuska - zaznaczył i dodał, że jeśli "Jarosław Gowin odpowiednio się poniży i dokona samoponiżenia to pewne szanse ma, aby znaleźć się w orbicie Tuska".

Marek Król zwrócił również uwagę na to, że polityk "dysponuje obecnie raptem piątką posłów". -Dlatego nie mógł utworzyć klubu tylko mógł założyć koło w Sejmie. To świadczy o jego talentach przywódczych czy zdolnościach do gromadzenia ludzi i to powoduje, że chyba takich ludzi się nie wskazuje i że oni nie mają jakiejś wysokiej pozycji skoro pogubili swoich ludzi i w zasadzie wychodzą czy przychodzą z ofertą ale z niedobitkami z Porozumienia, czy jak to ja nazywam, nieporozumieniem - dodał.

Jak podkreślił publicysta, "Jarosław Gowin będzie się bardzo mocno musiał upodlić, żeby zyskać uznanie przywódcy totalnej opozycji, jakim jest w tej chwili Donald Tusk". - Myślę, że chyba zgadzam się z tymi, którzy twierdzą, że najwyższą funkcję miał, ale już nigdy jej nie osiągnie, nawet jeśli zostanie przytulony przez Platformę Obywatelską - zaznaczył.


Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: Północ - Południe 

Prowadzący:  Tadeusz Płużański

Gość: Marek Król, publicysta

Data emisji: 14.08.2021

Godzina: 12.35

IAR/jb

Czytaj także

W Sejmie powstanie koło parlamentarne Porozumienia. Gowin: idziemy własną drogą

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2021 11:35
- Z dniem dzisiejszym tworzymy koło parlamentarne Porozumienia - poinformował w czwartek w Sejmie lider ugrupowania, były wicepremier Jarosław Gowin. - Od dzisiaj Porozumienie idzie własną drogą. Jest nas mniej, ale wiemy co nas łączy i dzięki temu jesteśmy silniejsi - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bochenek: można poprosić Gowina o zwrot mandatu. Gdyby nie startował z listy PiS, nie byłoby go w Sejmie

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2021 18:26
- Jarosław Gowin startował z listy Prawa i Sprawiedliwości. Dziś można go poprosić, aby zwrócił mandat. Gdyby nie startował z naszej listy, pewnie nie byłoby go w ogóle w parlamencie. Jako wicepremier w Krakowie osiągnął mizerny wynik kilkunastu tysięcy głosów - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PiS Rafał Bochenek. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Niech każdy rozliczy się w swoim sumieniu". Gowin o posłach, którzy odeszli z Porozumienia

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2021 23:24
- Niech każdy rozliczy się ze swoich decyzji w swoim sumieniu. Mam poczucie, że ja i lojalni wobec mnie politycy Porozumienia stanęliśmy po dobrej stronie mocy - powiedział w czwartek Jarosław Gowin, lider Porozumienia.
rozwiń zwiń