X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Karol Gac o sporze wobec Izby Dyscyplinarnej: wypowiedzi wskazują na chęć rozwiązania sporu

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2021 22:05
- Wypowiedzi prezes SN i prezydenta wskazują na chęć rozwiązania tego sporu. Pytaniem pozostaje co z tego wyniknie. Rząd jest pod bardzo mocną presją i nie chce zaogniać sporu biorąc pod uwagę, że mamy w realizacji Polski Ład i rząd nie chce drażnić Brukseli i chce znaleźć rozwiązanie - powiedział w Polskim Radiu 24 Karol Gac z portalu DoRzeczy.pl.
Karol Gac
Karol GacFoto: PR24

W piśmie skierowanym do prezydenta I prezes SN zwróciła się z apelem o rozważenie skorzystania z kompetencji inicjatywy ustawodawczej, która pozwoliłaby na "efektywne i nie budzące zastrzeżeń" funkcjonowanie w Polsce systemu odpowiedzialności dyscyplinarnej. Prezydent pytany o list I prezes SN powiedział: "zgadzam się tutaj z panią prezes całkowicie".

Krulikowski PR24 1200.jpg
Paweł Krulikowski o postawie prezes SN: jako jedna z niewielu zaczyna brać odpowiedzialność za państwo

Zmiana ustawowa

Zdaniem Karola Gaca musi dojść do zmiany prawa, aby Izba Dyscyplinarna zaczęła działać. - Faktem jest też to, że Izba Dyscyplinarna nie działała do tej pory tak, jak od niej tego oczekiwano. Działała w sposób różny. Wypowiedzi świadczą o tym, że dojdzie do jakiejś zmiany ustawowej, która miałaby uporządkować tę sytuację - powiedział.

- To jest ważna zmiana stanowiska, bo do tej pory było ono takie, że TSUE nie ma prawa w to ingerować. Jest to temat, który pewnie pozostanie teraz przez jakiś czas - dodał.

Czytaj także:

Zdaniem gościa Polskiego Radia 24 rządowi zależy na wyjaśnieniu tego sporu. - Wypowiedzi prezes SN i prezydenta wskazują na chęć rozwiązania tego sporu. Pytaniem pozostaje co z tego wyniknie. Rząd jest pod bardzo mocną presją i nie chce zaogniać sporu biorąc pod uwagę, że mamy w realizacji Polski Ład i rząd nie chce drażnić Brukseli i chce znaleźć rozwiązanie - powiedział.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
18:11 PR24_mp3 2021_07_31-21-39-19.mp3 Karol Gac o Izbie Dyscyplinarnej ("Gość PR24")

***

Audycja: "Północ - Południe"

ProwadzącyRyszard Gromadzki

Gość: Karol Gac (DoRzeczy.pl)

Data emisji: 31.07.2021

Godzina emisji: 21:39

dz

Czytaj także

"Każda reforma wymaga przeglądu". Premier o zmianie przepisów dot. Izby Dyscyplinarnej SN

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2021 16:00
Premier Mateusz Morawiecki mówił podczas wizyty na Sądecczyźnie, że jest zwolennikiem dokonania przeglądu przepisów dotyczących Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Strach przed odpowiedzialnością za łamanie prawa jest ogromny". Andrzejewski o części sędziów

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2021 15:54
- Optowałem za takim kształtem Izby Dyscyplinarnej od połowy lat 90. Uważam, że jest to wielkie osiągnięcie dyscyplinujące. Zwykle ma to charakter zamknięty, wewnątrz danego środowiska. Chodziło o to, aby otworzyć to na SN - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Andrzejewski, sędzia Trybunału Stanu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Robert Gontarz: Izba Dyscyplinarna jest bardzo potrzebna

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2021 18:48
- Nie może dochodzić do takiej sytuacji, że sędziowie nie będą bali się wydawać wyroków skrajnie niesprawiedliwych. A przecież takich wyroków skrajnie niesprawiedliwych w Polsce było niemało - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Robert Gontarz. Zapowiedział równocześnie, że Sejm przyjrzy się funkcjonowaniu Izby Dyscyplinarnej.
rozwiń zwiń