X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Dr Karol Gac: toczy się fundamentalny bój o suwerenność państw UE

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2021 13:50
- Komisji Europejskiej aż rok zajęło wszczęcie postępowania wobec Niemiec. To pokazuje swoistą dwoistość standardów instytucji europejskich - wskazywał na antenie Polskiego Radia 24 dr Karol Gac (redaktor naczelny portalu DoRzeczy.pl).
Karol Gac
Karol GacFoto: PR24

KE zagroziła we wtorek Polsce sankcjami finansowymi za ewentualne niewykonanie decyzji i wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE dotyczącego Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Zwróciła się do Polski o potwierdzenie do 16 sierpnia, że zastosuje się ona do nich.

Posłuchaj
13:36 _PR24_AAC 2021_07_21-12-37-24.mp3 Dr Karol Gac: toczy się fundamentalny bój o suwerenność państw UE (W samo południe)

W przypadku niespełnienia tej prośby Komisja zwróci się do TSUE o nałożenie kary na Polskę - ostrzegła KE.

Paweł Jabłoński 1200 free.jpg
Wiceszef MSZ o sporze Polski z TSUE: widzimy, że w UE nie ma równego traktowania

"Naginanie rzeczywistości, deptanie traktatów"

Dr Karol Gac wskazywał w Polskim Radiu 24, że "instytucje europejskie zawłaszczają sobie kompetencje, których nie mają". - Posuwają się do naginania rzeczywistości i deptania traktatów. Przed Polską Trybunały Konstytucyjne wielu innych państw również przyznały wyższość prawa krajowego nad europejskim - powiedział.

Czytaj także:

- Toczy się fundamentalny bój o suwerenność państw Unii Europejskiej - dodał.

Gość Polskiego Radia 24 w Europie coraz więcej głosów podobnych do stanowiska Polski. - Niemiecki trybunał ws. wyższości krajowego prawa nad europejskim wydał wyrok podobny do tego w Polsce, a coraz więcej niemieckich polityków i dziennikarzy mówi o tym to, co Zjednoczona Prawica.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

* * *

Audycja: "Północ - Południe"

Prowadzący: Ryszard Gromadzki

Gość: dr Karol Gac ("Do Rzeczy")

Data emisji: 21.07.2021

Godzina: 12:36 

ks

Czytaj także

Dr Bonikowska: nie ma perspektyw członkostwa w UE dla państw Partnerstwa Wschodniego

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2021 21:41
- UE jest bardzo ważnym punktem odniesienia, jako dźwignia. Jednak o członkostwie państw Partnerstwa Wschodniego w UE nie ma mowy. Nie jest to również brane pod uwagę w dłuższej perspektywie. Trzeba poczekać na lepsze czasy - mówiła w Polskim Radiu 24 dr Małgorzata Bonikowska z Centrum Stosunków Międzynarodowych. Gościem był również Bartosz Tesławski z portalu NaWschodzie.eu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert OSW: UE przespała wojnę o Górski Karabach. Teraz próbuje nadrobić straty

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2021 10:17
- Obecna inicjatywa Charlesa Michela, skierowana do krajów Kaukazu Południowego, ma przypomnieć o obecności Unii w regionie - twierdzi Wojciech Górecki, ekspert Ośrodka Studiów Wschodnich. - Unia Europejska próbuje nie dopuścić do utraty tego, co już jest, czyli bliskich relacji z Gruzją i jej dobrych notowań w programach Partnerstwa Wschodniego i reformach demokratycznych, utrzymania dialogu z Armenią, jakiejś formy dialogu z Azerbejdżanem - dodaje ekspert. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komisarz UE o przepustce COVID-19: powinna być stosowana jak najszerzej

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2021 11:41
- Unijna przepustka Covid-19 powinna być używana w najszerszy możliwy sposób - stwierdziła komisarz UE do spraw zdrowia Stela Kiriakidu w wywiadzie dla włoskiego dziennika "Corriere della Sera". Dodała, że pod koniec sierpnia wariant Delta będzie dominował w Unii.
rozwiń zwiń