X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Stacja już od dawna borykała się z problemami". Krzysztof Karnkowski o TVN

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2021 14:29
- Kryzys w całym TVN, czy w relacjach właścicielskich, jest starszy niż same plany nowelizacji ustaw o radiofonii i telewizji - mówił na antenie Polskiego Radia 24 dr Krzysztof Karnkowski ("GPC"). 
Siedziba TVN przy Wiertniczej w Warszawie
Siedziba TVN przy Wiertniczej w WarszawieFoto: Grand Warszawski/ Shutterstock

W środę grupa posłów PiS wniosła do Sejmu projekt zmiany ustawy o radiofonii i telewizji. W projekcie wskazano m.in., że "koncesja na rozpowszechnianie programów radiowych i telewizyjnych może być udzielona osobie zagranicznej, której siedziba lub stałe miejsce zamieszkania znajduje się w państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego, pod warunkiem że taka osoba zagraniczna nie jest zależna od osoby zagranicznej, której siedziba lub stałe miejsce zamieszkania znajduje się w państwie niebędącym państwem członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego".

Antoni Macierewicz 1200.JPG
Antoni Macierewicz: w przypadku ataków ze strony Rosji widać, że konkretną rolę odgrywają niektóre media

- Tu się zbiega kilka pomysłów. Nie sądzę, żeby PiS liczył na to, że w pełni da się prawo przeforsować, zwłaszcza że jak zwykle w takich sytuacjach wicepremier Gowin staje okoniem, gdy PiS naprawdę próbuje coś w Polsce zmienić. Natomiast niezależnie od tego, że cały ten plan wydaje się w samej formie maksimum skazany na porażkę, to widać tutaj pewne korzyści - ocenił Karnkowski. 

Posłuchaj
20:13 PR24_mp3 2021_07_12-12-37-19.mp3 Krzysztof Karnkowski o nowelizacji ustawy o RTV ("Północ - Południe") 

- Po pierwsze TVN, jeśli śledzić te wszystkie branżowe portale, już od pewnego czasu miał pewne problemy. [...] Nie bez powodu od wielu miesięcy docierały do nas informacje o kolejnych dziennikarzach i współpracownikach TVN, którzy odchodzili z pracy, pojawiały się informacje o nieciekawych stosunkach tam panujących. To wszystko musiało mieć swoją przyczynę - podsumował gość audycji.           

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja: "Północ - Południe"

ProwadzącyRyszard Gromadzki

Gość: dr Krzysztof Karnkowski ("GPC")

Data emisji: 12.07.2021

Godzina emisji: 12.36

kmp

Czytaj także

Były aktor seriali TVN: stacja nie płaci tantiem, mowa o milionach złotych

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2021 16:04
Telewizja TVN zmaga się w ostatnim czasie z poważnym kryzysem wizerunkowym. Szereg byłych i obecnych pracowników stacji stawia jej poważne zarzuty dotyczące mobbingu, wykluczenia zawodowego, a nawet "współczesnego niewolnictwa". Z telewizji odchodzi także wielu dziennikarzy przez lata związanych z TVN-em. Teraz pojawiły się również zarzuty niepłacenia aktorom grającym w serialach produkowanych przez stację.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie jest wymierzona w TVN". Fogiel o nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2021 07:25
- Nowelizacja ustawy medialnej nie jest wymierzona w TVN czy jakąkolwiek inną telewizję, jej celem jest doprecyzowanie obowiązującego prawa, by uniknąć potencjalnie groźnych dla Polski sytuacji - tłumaczył "Super Expressowi" wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.
rozwiń zwiń