X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prof. Bartłomiej Biskup: "efekt Tuska" przejawia się w marzeniach wyborców PO o minionej świetności

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2021 14:29
- Donald Tusk zdaje sobie sprawę, że w tej chwili nie pociągnie za sobą jakichś rzesz wyborców - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Bartłomiej Biskup, politolog UW.
Prof. Bartłomiej Biskup
Prof. Bartłomiej BiskupFoto: PR24/TB
1200.jpg
Niemal połowa Polaków uważa, że powrót Donalda Tuska do krajowej polityki jest złą decyzją. Zobacz nowy sondaż

- Gdyby wybory do Sejmu odbywały się w najbliższą niedzielę, na PiS zagłosowałoby 35,2 proc. badanych, na KO - 21,3 proc., na Polskę 2050 - 16,5 proc. - wynika z sondażu przygotowanego przez United Surveys dla Wirtualnej Polski.

Liderem sondażu jest partia rządząca - Prawo i Sprawiedliwość - na którą chęć oddania głosu wyraziło 35,2 proc. badanych. W porównaniu z poprzednim badaniem z 21 czerwca formacja ta zaliczyła wzrost poparcia o 1 pkt proc. Drugie miejsce zajęła Koalicja Obywatelska z wynikiem 21,3 proc. (wzrost o 6,6 proc.). Trzecie miejsce należy do Polski 2050, która może liczyć na 16,5 proc. głosów (spadek o 2,5 proc.). W sondażu zwrócono uwagę, że w ostatnim badaniu pozycję wicelidera miała formacja Szymona Hołowni, a teraz prześcignęła ją Koalicja Obywatelska, i to o prawie 5 pkt proc.

Posłuchaj
21:13 PR24_mp3 2021_07_09-12-36-49.mp3 Prof. Bartłomiej Biskup: największą niewiadomą, ale i rywalem, jest dzisiaj Szymon Hołownia (Polskie Radio 24)

- Moim zdaniem "efekt Tuska" na pewno jest w wymiarze wewnętrznym, czyli takiego jakiegoś nowego otwarcia w Platformie Obywatelskiej - powiedział profesor. To znaczy, że "ci, którzy pamiętają lata świetności tej partii, na pewno myślą, że może być podobnie". 

Politolog zwrócił uwagę na pewien "powiew świeżości", który zazwyczaj "przynależy każdemu tego typu wydarzeniu". Odnosząc się jednak do wyników sondaży, przewiduje, że w okolicach sierpnia i września "powinno się to troszkę stabilizować". - Nie wiem, czy ten wynik będzie taki duży, natomiast moim zdaniem to nie do końca chodzi o to, aby były wzrosty sondażowe - podkreślił. 

Jak zaznaczył prof. Bartłomiej Biskup, "Donald Tusk zdaje sobie sprawę, że on w tej chwili nie pociągnie za sobą jakichś rzesz wyborców". - Zdecydowanie tą największą niewiadomą, ale i rywalem, jest dzisiaj dla niego Szymon Hołownia i jego partia. 


Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: Północ - Południe 

Prowadzący: Ryszard Gromadzki

Gość: prof. Bartłomiej Biskup, politolog UW

Data emisji: 09.07.2021

Godzina emisji: 12.35

PAP/ jb

Czytaj także

Sławomir Skwarek o powrocie Donalda Tuska: ewidentnie zwiększyła się ilość hejtu, który wylewa się na PiS

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2021 10:03
- Sobotę i niedzielę spędziłem na kongresie, więc trudno było mi śledzić powrót głównego opozycjonisty, albo można powiedzieć - głównego trolla internetowego, bo widać ewidentnie, że zwiększyła się ilość hejtu, który się wylewa na Prawo i Sprawiedliwość - mówił w Polskim Radiu 24 Sławomir Skwarek (PiS). Gościem audycji był również Michał Jaros (PO).
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Mówi się, że nie miał co robić w Europie". Łoziński o przyczynach powrotu Tuska

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2021 10:44
Angela Merkel odchodzi. Zmieniają się wektory kierownictwa dominującego kraju w Unii Europejskiej. Donald Tusk nie ma dobrych notowań u tych nowych liderów. Nawet mówi się o tym, że dlatego on w ogóle przyszedł do Polski, bo już nie miał co robić w Europie - mówił w Polskim Radiu 24 Bogumił Łoziński z "Gościa Niedzielnego". Gościem PR24 był także dr Bartosz Machalica z Centrum Daszyńskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zmobilizuje Zjednoczoną Prawicę". Jastrzębowski o powrocie Tuska

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2021 11:47
- Mam nadzieję, że Tusk bardzo się Polsce przyda, przede wszystkim w naprawie pewnych mechanizmów, które się rozregulowały w Zjednoczonej Prawicy - mówił w Polskim Radiu 24 Sławomir Jastrzębowski, właściciel Salonu24.pl. Gośćmi audycji byli także Dawid Wildstein z TVP i "Gazety Polskiej" oraz Piotr Cywiński (tygodnik "Sieci").
rozwiń zwiń