X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Dr Krzysztof Karnkowski o Tomaszu Grodzkim: jego postawa uderza w powagę Rzeczpospolitej

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2021 14:32
- Postawa, jaką przyjął Tomasz Grodzki, uderza nie tylko w powagę urzędu, który sprawuje, ale przede wszystkim w powagę Rzeczpospolitej - mówił w Polskim Radiu 24 dr Krzysztof Karnkowski, publicysta "GPC".
Tomasz Grodzki
Tomasz GrodzkiFoto: PAP/Albert Zawada
Grodzki izrael free 1200.jpg
Marszałek Senatu rozmawiał z chargé d'affaires ambasady Izraela. MSZ domaga się przekazania informacji ze spotkania

- Mam wrażenie, że marszałek Grodzki bardzo mocno w siebie uwierzył w momencie, w którym stał się marszałkiem. Trochę rozproszony jest ten model działania, który przyjął dla siebie Europejski Trybunał Sprawiedliwości. Marszałek wychodzi z założenia, że on sam sobie mocą autorytetów wyznacza ramy kompetencji i tylko jego własne życzenie jest jakąś granicą - podkreślił.

Posłuchaj
17:15 PR24_mp3 2021_07_08-12-37-34.mp3 dr Krzysztof Karnkowski: nową taktykę nazwałem "zagranica i kamienica" (Polskie Radio 24)

- Postawa, jaką przyjął, uderza w powagę urzędu, który sprawuje - zaznaczył dr Krzysztof Karnkowski. Jednak "przede wszystkim uderza w powagę Rzeczpospolitej" - dodał. - Możliwe, że Tomasz Grodzki uważa, że na wyborców nie ma się co w tej chwili oglądać i należy po prostu pokazać instytucjom zagranicznym, że najlepszym gwarantem ich interesów w Polsce będzie opozycja - zaznaczył.

Jak stwierdził socjolog: "bieżący interes polityczny jest ważniejszy". - Nową taktykę nazwałem "zagranica i kamienica" i myślę, że to w tę stronę będzie szło - dodał. - To nie jest działanie obliczone na jakąkolwiek korzyść polityczną na rynku wewnętrznym, wyborcy są raczej jednoznacznie nastawieni - powiedział. 


Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: Północ - Południe 

Prowadzący: Ryszard Gromadzki

Gość: dr Krzysztof Karnkowski, publicysta "GPC"

Data emisji: 08.07.2021

Godzina emisji: 12.35

jb

Czytaj także

"Wzywam pana do procedowania tego wniosku". Marek Pęk apeluje do marszałka Senatu o zrzeczenie się immunitetu

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2021 14:00
Wicemarszałek Senatu z Prawa i Sprawiedliwości Marek Pęk zwrócił się z apelem do marszałka izby Tomasza Grodzkiego, by zrzekł się immunitetu. Chodzi o wniosek prokuratury regionalnej w Szczecinie, która skierowała do Senatu wniosek o uchylenie immunitetu marszałkowi Grodzkiemu i wyrażenie zgody na pociągnięcie go do odpowiedzialności karnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Widzimy noc autorytaryzmu w Senacie". Marek Pęk komentuje wystąpienie marszałka Grodzkiego

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2021 10:15
"Widzimy noc autorytaryzmu w Senacie, w którym marszałek izby Tomasz Grodzki od ponad 3 miesięcy blokuje rozpatrzenie wniosku o uchylenie mu immunitetu" - napisał w niedzielę na Twitterze wicemarszałek Senatu Marek Pęk (PiS).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent spotkał się z marszałkiem Senatu. Zamierza przekazać projekt ustawy dot. odbudowy Pałacu Saskiego

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2021 18:59
Prezydent Andrzej Duda spotkał się z marszałkiem Senatu Tomaszem Grodzkim. Prezydent poinformował marszałka, że 7 lipca - w najbliższą środę - zamierza uroczyście przekazać do parlamentu projekt ustawy dotyczącej odbudowy Pałacu Saskiego.
rozwiń zwiń