X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Działanie na rzecz federalizacji". Paweł Badzio o liście Didiera Reyndersa do Konrada Szymańskiego

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2021 14:11
- To są działania nieformalne, które obserwujemy w relacjach pomiędzy krajami członkowskimi a Komisją Europejską i Parlamentem Europejskim - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Badzio. 
Paweł Badzio
Paweł BadzioFoto: Polskie Radio 24

Komisja Europejska wysłała list do polskiego rządu, prosząc o wycofanie wniosku do TK dotyczącego wyższości prawa krajowego nad orzeczeniami TSUE. Unijny komisarz ds. sprawiedliwości Didier Reynders napisał do ministra ds. europejskich Konrada Szymańskiego. Został on skierowany do wiadomości ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.

Andrzej Dera 1200.jpg
"Nadrzędność prawa krajowego nad unijnym to norma". Dera o wniosku premiera do TK

- List jest dosyć zaskakujący - trudno go skomentować cytatem z piosenki "Ludzie listy piszą...", ale być może należałoby podchodzić do tego spokojniej. Od pewnego czasu jesteśmy obserwatorami trendów w Unii Europejskiej, które polegają przede wszystkim na biurokratyzowaniu tej instytucji, na wzmaganiu pewnych działań dotyczących federalizacji, a także, niestety, na zgodzie na deficyt demokracji. To wszystko można bardzo łatwo udowodnić.

Posłuchaj
17:53 PR24_mp3 2021_06_11-12-38-54.mp3 Paweł Badzio o liście Didiera Reyndersa do ministra ds. europejskich Konrada Szymańskiego ("Północ-Południe") 

- Bardzo podoba mi się pewne określenie działań Trybunału Sprawiedliwości UE, którego orzeczenia - nie jest to dla nikogo tajemnica - sprzyjają takiej, a nie innej polityce, czyli polityce, która zakłada dosyć silną federalizację i osłabienie poszczególnych państw członkowskich, zwłaszcza tych, które mają jakieś swoje indywidualne aspiracje. To określenie, o którym mówię, to jest "by stealth" - jakiś czas temu, 10 czy 15 lat temu, wymyślili je Anglicy - które mówi o tym, że to są takie nietransparentne, ukryte działania TSUE, które powodują rozszerzenie kompetencji niektórych najważniejszych instytucji europejskich.      

         

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja: "Północ-południe"

ProwadzącyRyszard Gromadzki

Gość: Paweł Badzio (publicysta)

Data emisji: 11.06.2021

Godzina emisji: 12.38

kmp

Czytaj także

KE chce narzucać akceptację homoadopcji. Ordo Iuris interweniuje w tej sprawie

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2021 10:11
Komisja Europejska zapowiedziała prace nad dokumentem, który będzie wymuszał na państwach członkowskich akceptację dokonanych w innym kraju adopcji dzieci przez pary homoseksualne. Ma to być wprowadzone w formie rozporządzenia dla wszystkich członków UE. Ordo Iuris zamierza interweniować w tej sprawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To bezczelność, chcą byśmy zrezygnowali z suwerenności". Jastrzębowski o liście unijnego komisarza

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2021 11:37
- To, co w tej chwili zrobiono, to bezczelność, to rzecz nie do uwierzenia. Przekaz podprogowy jest taki: zrezygnujcie ze swojej suwerenności, wasze prawo nie jest ważne. Odbiera się nam suwerenność kawałek po kawałku - powiedział w Polskim Radiu 24 Sławomir Jastrzębowski z portalu Salon24. Gośćmi audycji byli także: Piotr Cywiński ("Sieci") i Jacek Liziniewicz ("Gazeta Polska"). 
rozwiń zwiń