X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Gospodarka może tego nie wytrzymać". Paweł Badzio o sankcjach nałożonych na Białoruś

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2021 22:15
- Ostatnie działania Łukaszenki wskazują na to, że jego stan psychiczny może być odpowiedzią na pytania, co dzieje się w polityce na Białorusi - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Badzio, publicysta.
Aleksander Łukaszenka
Aleksander ŁukaszenkaFoto: ToskanaINC/ Shutterstock

Białoruskie władze nazywają zatrzymanego w niedzielę (po przymusowym lądowaniu samolotu Ryanair) aktywistę Ramana Pratasiewicza "terrorystą". Władze zarzucają byłemu redaktorowi opozycyjnego kanału m.in. "organizację zamieszek" i działań poważnie naruszających porządek publiczny. Komitet Bezpieczeństwa Państwowego (KGB) umieścił go na liście osób "zaangażowanych w terroryzm", podobnie jak innych przedstawicieli opozycji.

anna zalewska free 1200.jpg
Anna Zalewska: za moment Białoruś sama się z Europy wykluczy

Łukaszenka na pilnie zwołanym spotkaniu z przedstawicielami parlamentu i władz powtarzał, że Białoruś jest atakowana przez państwa zachodnie i toczy się przeciwko niej "wielopoziomowa wojna hybrydowa". "Zanim zaczniecie robić nieprzemyślane kroki, pamiętajcie, że Białoruś to centrum Europy. I jeśli coś tu się zapali, to to kolejna wojna światowa" – ostrzegł.

Paweł Badzio komentował tę wypowiedź przywódcy Białorusi. - Oczywiście zapowiedzi dotyczące wojny można rozpatrywać w kategoriach jakiegoś poważnego zaburzenia, przez które ten dyktator przechodzi. Takie sytuacje zdarzają się w historii polityki, mogą grozić nieoczekiwanymi reperkusjami - przypominał.

- Łukaszenkę czeka w najbliższym czasie spotkanie w Soczi spotkanie z Putinem, gdzie prawdopodobnie dostanie reprymendę, o ile przyjmiemy założenie, że to, co się wydarzyło, wynika z jego indywidualnych decyzji - dodał publicysta, który zwracał uwagę, że wartość sankcji nałożonych na Białoruś szacuje się na ok. 5 mld euro, czego gospodarka białoruska nie jest w stanie wytrzymać. - Stan Łukaszenki może pogłębiać się pod wpływem tych liczb - stwierdził gość audycji.

Posłuchaj
20:47 PR24_mp3 2021_05_26-21-37-23.mp3 Paweł Badzio o sytuacji na Białorusi (Polskie Radio 24 / Północ - Południe)

Czytaj także:

Reakcję Zachodu na przymusowe lądowanie samolotu Ryanair Łukaszenka nazwał "zaplanowaną prowokacją". Jego zdaniem kraje zachodnie podejrzanie szybko zareagowały, wydając podobne do siebie oświadczenia.

* * *

Audycja: Północ - Południe 

Prowadzący: Piotr Wąż

Gość: Paweł Badzio

Data emisji: 26.05.2021

Godzina emisji: 21:37

PR24/ka

Czytaj także

"Rosja rękoma Łukaszenki testuje, jak daleko może się posunąć". Lisiecki o sytuacji na Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2021 09:41
- Łukaszenka wie, że może sobie pozwolić na tyle, na ile jemu pozwoli Putin, który traktuje u siebie opozycjonistów tak, jak Nawalnego - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Lisiecki (Prawo i Sprawiedliwość). Gościem audycji był także Jacek Protasiewicz (PSL - Kolacja Polska).
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zdesperowany reżim zmierza w stronę totalitaryzmu". Kamil Kłysiński o sytuacji na Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2021 15:24
- To działanie jest typowe dla państwa totalitarnego, a nie autorytarnego. Reżim chce przetrwać, używając narzędzi siły, represji. Łukaszenko ma przed sobą główny cel: utrzymanie się przy władzy - mówił w Polskim Radiu 24 Kamil Kłysiński (Ośrodek Studiów Wschodnich), komentując zmuszenie do lądowania samolotu w Mińsku i zatrzymanie białoruskiego opozycjonisty. 
rozwiń zwiń