X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"PO popełniła straszny błąd polityczny". Anna Sarzyńska o głosowaniu ws. Funduszu Odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2021 22:00
To nie jest bitwa o to, co tak naprawdę się stanie, tylko to jest bitwa o to, jak to zapisze się w pamięci wyborców. Bo Platforma popełniła tutaj straszliwy błąd polityczny, tak rozgrywając kwestię Funduszu Odbudowy - mówiła w Polskim Radiu 24 publicystka TVP Anna Sarzyńska, komentując działania Tomasza Grodzkiego i Koalicji Obywatelskiej ws. ratyfikacji Funduszu Odbudowy w Senacie.
Anna Sarzyńska
Anna SarzyńskaFoto: PR24/JW

Senat raczej się nie zajmie ratyfikacją Funduszu Odbudowy na najbliższym posiedzeniu, które zaczyna się 12 maja - podkreślił w rozmowie z poniedziałkową "Rzeczpospolitą" marszałek Senatu Tomasz Grodzki. Jak dodał, porządek obrad jest już wypełniony. W Polskim Radiu 24 o działaniach PO i marszałka Senatu ws. ratyfikacji Funduszu Odbudowy mówiła Anna Sarzyńska.

Rydliński663.jpg
Dr Rydliński: PO ma najniższe poparcie w swojej historii, Budka nie chce tego widzieć

"PO próbuje odkręcić problemy wizerunkowe"

Publicystka stwierdziła, że opóźnianie ratyfikacji Funduszu Odbudowy w Senacie większej krzywdy Platformie Obywatelskiej już nie zrobi, bo "najgorsze, co mogła zrobić Platforma, to już po prostu zrobiła". Jej zdaniem "odkręcenie" efektu wizerunkowego, który wywołał sprzeciw PO wobec Funduszu Odbudowy przed głosowanie w Sejmie, będzie bardzo trudne.

- Ja myślę, że przede wszystkim temu ma teraz służy ta "debata" czy to wszystko, co ma się wydarzyć, to poprawianie ustawy ratyfikacyjnej w Senacie. Bo jeśli chodzi o taką sprawczość, to tak naprawdę decyzja Senatu nie będzie miała tutaj jakiegoś większego znaczenia. Nawet jeśli te poprawki zostaną uchwalone (...), to pewnie one zostaną i tak odrzucone w Sejmie - mówiła Anna Sarzyńska, przypominając, że wokół tych poprawek trwa spór legislacyjny, czy w ogóle można je do ustawy ratyfikacyjnej dodać.

- To nie jest bitwa o to, co tak naprawdę się stanie, tylko to jest bitwa o to, jak to zapisze się w pamięci wyborców. Bo Platforma popełniła tutaj straszliwy błąd polityczny, tak rozgrywając kwestię Funduszu Odbudowy. Już nawet nie to, że zagłosowali tak, jak zagłosowali, ale kompletnie nie potrafili tego opinii publicznej wytłumaczyć - dodała Anna Sarzyńska.

Czytaj również:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
12:13 PR24_mp3 2021_05_10-21-35-26_Sarzyńska.mp3 Anna Sarzyńska o działaniach PO ws. ratyfikacji Funduszu Odbudowy ("Północ - Południe" / PR24)

* * *

Audycja: "Północ - Południe"
Prowadzi: Piotr Wąż
Gość: Anna Sarzyńska (publicystka TVP)
Data emisji: 10.05.2021
Godzina emisji: 21.35

PAP/PR24/jmo

Czytaj także

Działania Senatu ws. KPO. Wołodźko: Platforma stara się zatrzymać żelazny elektorat

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2021 15:12
- Może być tak, że PO dość rozpaczliwie dba o zatrzymanie przy sobie najbardziej żelaznego elektoratu, który mocno uwierzył w opowieść, że im gorzej, tym lepiej - powiedział o zapowiadanej zwłoce ws. procedowania Krajowego Planu Odbudowy w Senacie Krzysztof Wołodźko, publicysta "Gazety Polskiej Codziennie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fogiel: Grodzki chce pracować nie wiadomo jak długo nad ustawą mającą dwa zdania

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2021 20:41
- Jasno jest ugruntowane w doktrynie, że poprawki Senatu w stosunku do ustaw sejmowych nie mogą wychodzić poza zakres merytoryczny ustawy. To znaczy tak naprawdę, że Senat mógłby zmienić zdanie "wyraża się zgodę na ratyfikację" na zdanie "nie wyraża się zgody na ratyfikację" - mówił w Polskim Radiu 24 Radosław Fogiel z PiS-u, komentując zapowiedzi marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego o poprawkach do ustawy ratyfikującej Fundusz Odbudowy.
rozwiń zwiń