X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Oferta programowa Porozumienia. Lisicki: nie wiem, co tak naprawdę pan Gowin ma do zaproponowania

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2021 13:08
- Można uznać, że w tej chwili mamy do czynienia z przyjaznym rozdziałem Kościoła od państwa, nie wiem więc, co ma pan Gowin do zaoferowania. Chyba że jest to próba wykorzystania nastrojów antyklerykalnych albo chęć podjęcia konkurencji z Szymonem Hołownią - powiedział o jednym z postulatów partii Jarosława Gowina Paweł Lisicki z "Do Rzeczy".
Paweł Lisicki
Paweł LisickiFoto: Materiały promocyjne/DoRzeczy

- Porozumienie chce wzmocnienia klasy średniej, która odpowiada za "spektakularny sukces Polski ostatnich 30 lat", wzmocnienia samorządów, przyjaznego rozdziału Kościoła od państwa i jest przeciwne omnipotencji państwa - mówił w sobotę podczas konwencji programowej tej partii jej lider Jarosław Gowin.

porozumienie konwencja free tt twitter 1200.jpg
Konwencja Porozumienia. Tematami: ochrona zdrowia, zielony ład i mieszkalnictwo

"Być może chodzi o wzmocnienie pozycji"

Paweł Lisicki powiedział, że oferta programowa zaprezentowana przez Jarosława Gowina nie wyróżnia się niczym specjalnym i jest to tylko próba wzmocnienia swojej pozycji. - Nie wiem, o co chodzi Jarosławowi Gowinowi. Być może chodzi o wzmocnienie swojej pozycji w Zjednoczonej Prawicy i można to zrozumieć. Dorabianie jednak do tego ideologii chadeckiej stawia znak zapytania, czym ma się to różnić od tego, co proponuje PiS? Do tej pory Gowin chciał występować jako liberalne skrzydło Zjednoczonej Prawicy - powiedział.

Czytaj także: 

Gość Polskiego Radia 24 zwrócił także uwagę na to, że siła polityczna Jarosława Gowina pochodzi tylko z racji trwania w Zjednoczonej Prawicy. - Można uznać, że w tej chwili mamy do czynienia z przyjaznym rozdziałem Kościoła od państwa, nie wiem więc, co ma pan Gowin do zaoferowania. Chyba że jest to próba wykorzystania nastrojów antyklerykalnych albo chęć podjęcia konkurencji z Szymonem Hołownią - powiedział.

- Jarosław Gowin swojej pozycji politycznej nie zawdzięcza temu, że on albo jego partia wygrała wybory. Tak naprawdę ludzie głosowali tylko na Zjednoczoną Prawicę. Sytuacja, w której wyborcy oddali ten głos, a potem jeden z elementów koalicji oferuje nową ofertę programową, nie jest do końca uczciwa - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Posłuchaj
21:52 PR24_mp3 2021_04_19-12-35-04.mp3 Paweł Lisicki o ofercie Jarosława Gowina ("Północ-Południe")

* * *

Audycja: Północ - Południe 

Prowadzący: Ryszard Gromadzki

Gość: Paweł Lisicki (redaktor naczelny "Do Rzeczy")

Data emisji: 19.04.2021

Godzina emisji: 12:35

dz

Czytaj także

Sytuacja w Zjednoczonej Prawicy. Jerzy Mosoń: na wcześniejszych wyborach skorzystałby tylko Szymon Hołownia

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2021 08:24
- Jedynym beneficjentem wcześniejszych wyborów byłby Szymon Hołownia, który dostałby się prostą drogą do Sejmu, bez wciągania innych posłów do swojego ugrupowania. Jeżeli ktoś będzie grał na wcześniejsze wybory, to właśnie on - powiedział Jerzy Mosoń z fundacji Fibre.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PiS na czele, Polska 2050 wiceliderem, KO na trzecim miejscu

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2021 16:43
Gdyby wybory do Sejmu odbyły się w niedzielę, 18 kwietnia br., Prawo i Sprawiedliwość z koalicjantami ze Zjednoczonej Prawicy otrzymałoby 32,2 proc. poparcia, Polska 2050 - 17,3 proc., a KO uzyskałaby 17 proc. - wynika z najnowszego sondażu United Survey dla Wirtualnej Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Paruch: mniejsi koalicjanci zdecydowanie nadinterpretują swoją obecność w klubie PiS

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2021 08:42
- Owszem, posłowie Solidarnej Polski i Porozumienia są niezbędni do tego, by istniała koalicja większościowa. Jednak gdy patrzymy na sondaże, to zarówno jeden, jak i drugi koalicjant mają znikome szanse, żeby samodzielnie pojawić się w Sejmie. Taką możliwość daje im tylko start z list Prawa i Sprawiedliwości - powiedział prof. Waldemar Paruch, politolog z UMCS.
rozwiń zwiń