X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Za kilka dni rusza Narodowy Spis Powszechny. Prezes GUS: to jest istotne dla nas wszystkich

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2021 15:55
- Apeluję, abyśmy wzięli udział w tym spisie przez internet. To wiele rzeczy uprości, oszczędzimy trochę pieniędzy. Zrealizujemy coś, co jest ogromnie istotne dla wszystkich - powiedział w Polski Radiu 24 prezes Głównego Urzędu Statystycznego, dr Dominik Rozkrut. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Yarrrrrbright

1 kwietnia rozpocznie się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Spis taki odbywa się co 10 lat. W tym roku mija 100 lat od pierwszego oficjalnego liczenia ludności w Polsce.

komputer laptop internet free shutt 1200 .jpg
Samospis - podstawowa forma zbierania danych o obywatelach

- Jesteśmy gotowi. Wszystkie krytyczne aplikacje są przygotowane. Działamy nad sprawami, które są ciągłymi tematami jak promocja, czy komunikacja. Natomiast od strony technicznej, organizacyjnej jesteśmy przygotowani do spisu - ocenił dr Dominik Rozkrut.  

Posłuchaj
10:02 PR24_mp3 2021_03_26-12-46-48.mp3 Prezes GUS o Narodowym Spisie Powszechnym ("Północ-Południe")

- Wydaje nam się, że jesteśmy przygotowani w taki sposób i poczyniliśmy takie założenia na najbardziej niekorzystne scenariusze. Spis Powszechny jest przedsięwzięciem nie tylko Głównego Urzędu Statystycznego, ale nas jako społeczeństwa - podkreślił prezes GUS. 

Narodowy Spis Powszechny zostanie  przeprowadzony w formie samospisu internetowego - jest to forma podstawowa, ujęta w ustawie jako obowiązek każdego obywatela. To oznacza, że każdy obywatel powinien sam wypełnić formularz spisowy zamieszczony na stronie internetowej GUS-u. 

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja: "Północ-południe"

Prowadzący: Błażej Prośniewski

Gość: dr Dominik Rozkrut (prezes GUS)

Data emisji: 26.03.2021

Godzina emisji: 12.35

kmp

Czytaj także

W kwietniu rusza Narodowy Spis Powszechny. Rzecznik prezesa GUS o szczegółach

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2021 11:47
Obowiązkową metodą dokonania spisu, zgodnie z ustawą, jest samospis internetowy. (...) Wypełnienie (formularza) przez internet będzie możliwe również w najbliższym urzędzie gminy, spisać się będzie można od 1 kwietnia także przez telefon - mówiła w Polskim Radiu 24 rzecznik prezesa Głównego Urzędu Statystycznego Karolina Banaszek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przewodniczący KEP: niezbywalne prawo do życia zostaje podporządkowane woli silniejszego

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2021 11:25
- Jeśli niezbywalne prawo do życia staje się przedmiotem dyskusji lub zostaje wręcz zanegowane na mocy głosowania parlamentu lub z woli części społeczeństwa, prawo przestaje być prawem - powiedział przewodniczący Episkopatu, abp Stanisław Gądecki.
rozwiń zwiń