X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"PiS traci powoli cierpliwość do niefrasobliwych". Truskawa o sytuacji w Zjednoczonej Prawicy

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2021 13:30
- Trudno spodziewać się, by resztki po ruchu Kukiz'15, mogły współtworzyć koalicję rządzącą - ocenił w Polskim Radiu 24 Tomasz Truskawa ze Stowarzyszenia Wolnego Słowa.
Tomasz Truskawa
Tomasz TruskawaFoto: PR24/tb

Gość PR24 mówił między innymi o tym, czy zbliżające się sejmowe głosowanie nad przyjęciem Funduszu Odbudowy, będzie testem trwałości obozu Zjednoczonej Prawicy. Jak powiedział, nie jest o tym przekonany, ponieważ może zdarzyć się tak, że PiS potraktuje głosowanie jako test istnienia prawicy, ale może też potraktować je jako niestanowiące o Zjednoczonej Prawicy.


twitter sejm free 1200 (1).jpg
PiS z największym poparciem, Polska 2050 goni KO. Sprawdź nowy sondaż

Chodzi o głosowanie nad ratyfikacją unijnego Funduszu Odbudowy. Muszą to zrobić wszystkie narodowe parlamenty. Na niesubordynację w obozie Zjednoczonej Prawicy w czasie głosowanie, PiS może sobie pozwolić ze względu na fakt, iż poparcie dla Funduszu Odbudowy zadeklarowała opozycja.

"PiS traci cierpliwość"

Odnosząc się do spotkań prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego z Pawłem Kukizem, Tomasz Truskawa powiedział, że trudno spodziewać się, by resztki po ruchu Kukiz'15, mogły tworzyć koalicję rządową. - W tej chwili widać, że PiS powoli traci cierpliwość do tych niefrasobliwie traktujących zadania, jakie stoją przed koalicją rządzącą, stąd sygnał, że jeśli nie oni, to nastąpi próba utworzenia koalicji z innymi politykami - zauważył gość PR24.

Jak dodał, sytuacja w mniejszych ugrupowaniach koalicji rządzącej jest inna. - W Porozumieniu Jarosława Gowina mamy do czynienia z konfliktem wewnętrznym, mamy sprawę kwestionowania przywództwa, z kolei w Solidarnej Polsce nic takiego nie zaistniało - mówił Tomasz Truskawa.


Posłuchaj
11:37 PR24_mp3 2021_03_08-12-38-03.mp3 T. Truskawa o sytuacji w obozie Zjednoczonej Prawicy ("Gość PR24")

Audycja: "Północ południe"

Prowadzący: Ryszard Gromadzki

Gość: Tomasz Truskawa (Stowarzyszenie Wolnego Słowa)

Data emisji: 08.03.2021

Godzina: 12.38 

Czytaj także

Konflikt w Zjednoczonej Prawicy. Biskupski: nakładają się na niego spory ambicjonalne

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2021 19:24
- Nie sądzę, żeby dzisiejsze spotkanie wpłynęło kojąco na napięcia w Zjednoczonej Prawicy. Jest tak dlatego, że na konflikt nakładają się spory czysto personalne i ambicjonalne - powiedział o sytuacji w koalicji rządzącej Hubert Biskupski z "Super Expressu". Gościem "Debaty dnia" był także Paweł Badzio z "Gazety Obywatelskiej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konflikt w Zjednoczonej Prawicy. Dr Żukowski: więcej ich łączy niż dzieli

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2021 21:00
- Moim zdaniem w krótkiej perspektywie zakończy się to tym, że współpraca zostanie potwierdzona. Jest więcej elementów, które łączą te ugrupowania, niż dzielą. Jest także świadomość wspólnych zagrożeń i zadań - powiedział w Polskim Radiu 24 o sytuacji w Zjednoczonej Prawicy dr Tomasz Żukowski, politolog.
rozwiń zwiń