X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Dr Anusz: przed 1989 rokiem Żołnierze Niezłomni byli kompletnie pomijani

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2021 22:02
- 1 marca był elementem podziału zwłaszcza przed 1989 rokiem, gdy w ówczesnej rzeczywistości Żołnierze Niezłomni byli kompletnie pomijani, można powiedzieć, że byli wyrzuceni na śmietnik historii - powiedział dr Andrzej Anusz, historyk i politolog z Instytutu Józefa Piłsudskiego.
Dr Andrzej Anusz
Dr Andrzej AnuszFoto: PR24/AK

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych poświęcony bohaterom antykomunistycznego podziemia, którzy po II wojnie światowej nie złożyli broni i wciąż walczyli o niepodległość Polski, tym razem z sowieckim okupantem. Jednak wspomniana data dzieli Polaków na zwolenników i przeciwników Żołnierzy Wyklętych.

pap_20200223_0MG (1).jpg
Wiceszefowa Fundacji Łączka: szkalując Wyklętych, wybiela się tych, którzy byli ich oprawcami

- Mamy do czynienia z polityką historyczną i to jest pojęcie, które w ostatnich latach przebiło się do świadomości społecznej. 1 marca był elementem podziału zwłaszcza przed 1989 rokiem, gdy w ówczesnej rzeczywistości Żołnierze Niezłomni byli kompletnie pomijani, można powiedzieć, że byli wyrzuceni na śmietnik historii - wskazał dr Andrzej Anusz.

Więcej tematów, również z polskiej sceny politycznej, w całej rozmowie.

Posłuchaj
23:09 PR24_mp3 2021_03_01-21-35-08.mp3 Dr Andrzej Anusz o Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych ("Północ-Południe")

* * *

Audycja: "Północ-Południe"
Prowadzący: Krzysztof Grzybowski
Gość: dr Andrzej Anusz, historyk i politolog z Instytutu Józefa Piłsudskiego
Data emisji: 01.03.2021
Godzina emisji: 21.35

Polskie Radio 24/db